Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Діє оновлений Порядок незалежного моніторингу енергетичних сертифікатів будівель

Реклама

Мінрегіон виклав у новій редакції Порядок незалежного моніторингу енергетичних сертифікатів будівель.

Відповідний наказ від 18 серпня 2021 року № 206 набрав чинності 12 жовтня.

«Моніторинг енергетичних сертифікатів має бути прозорим для всіх учасників процесу. Зміни покликані забезпечити об'єктивний контроль якості енергетичних сертифікатів в Україні. Це допоможе усунути наявні недоліки. Зокрема, відбір для проведення перевірки енергетичних сертифікатів буде проводитися автоматично у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва», - зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський.

Документ передбачає низку новацій:

  • запровадження автоматизованого відбору сертифікатів для моніторингу за випадковим принципом;

  • збільшення діапазону можливих відхилень показників енергетичної ефективності та строки подання заперечення щодо результатів моніторингу;

  • скасування обов'язкового надання електронних копій проєктної документації, документації щодо технічної інвентаризації або паспорта об'єкта у разі відсутності такої документації.

Згідно з документом незалежний моніторинг енергетичних сертифікатів здійснює Держенергоефективності.

Незалежний моніторинг енергетичних сертифікатів здійснюється з використанням програмних засобів Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у такій послідовності:

  • здійснення добору енергетичних сертифікатів;

  • перевірка енергетичних сертифікатів, визначених за результатами добору, на відповідність вимогам законодавства, у тому числі виявлення інформації (у тому числі судового рішення, що набрало законної сили) щодо встановлення факту порушення принципу незалежності при підготовці енергетичних сертифікатів (зокрема наявності конфлікту інтересів та прямої чи опосередкованої заінтересованості фахівця з аудиту енергетичної ефективності будівель у результатах сертифікації);

  • складання Висновку про незалежний моніторинг енергетичного сертифіката;

  • повторна перевірка енергетичних сертифікатів на відповідність вимогам законодавства у разі надходження заперечення щодо результатів моніторингу із обґрунтуваннями.

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини