Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні скоро запустять земельні електронні аукціони

Реклама

Скоро в Україні вже на практиці почне діяти новий формат земельних торгів - електронний аукціон.

Відповідну постанову № 1013 «Деякі питання підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)" було прийнято на урядовому засіданні 22 вересня 2021 року.

«Цей документ фіналізує всі технічні та правові питання, які були необхідні для запуску електронних аукціонів в Україні. І ми можемо констатувати, що земельні торги застарілого формату відійшли в історію», - розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Документ регламентує проведення електронних аукціонів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними - оренди, суперфіцію, емфітевзису.

У Мінагрополітики нагадали, що раніше учасникам потрібно було бути на торгах фізично. Інформація про такі аукціони завжди була малодоступною, їх проводили без реальної конкуренції, а вигравали «свої люди». Відтепер участь в електронних аукціонах зможе взяти кожен, хто має доступ до Інтернету. Торги відбуватимуться на спеціальній платформі Prozorro, що належить до сфери управління Міністерства економіки, яке й буде відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи.

Як зауважив Міністр, постановою передовсім регламентуються технічні вимоги до підготовки та проведення земельних аукціонів. Йдеться також про:

- оприлюднення їх результатів;

- визначення розміру, порядку та строків сплати;

- порядок реалізації переважного права купівлі земельної ділянки у власність у разі продажу її через електронний аукціон;

- технічні вимоги до проведення повторних торгів;

- порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи відповідно до Земельного кодексу.

У постанові також наведено перелік документів, що підтверджують відповідність потенційного покупця, який бажає взяти участь у земельних торгах щодо земельної ділянки с/г призначення, вимогам статті 130 Земельного кодексу.

Відповідно до абзацу дев'ятого частини сьомої статті 137 Земельного кодексу потенційні покупці разом із заявою про участь у земельних торгах також подають копії таких документів:

  • документи, які містять відомості про структуру власності (якщо потенційним покупцем є юридична особа);

  • документи, що підтверджують громадянство учасників (акціонерів, членів) та бенефіціарного власника (якщо потенційним покупцем є юридична особа);

  • документи, що підтверджують джерела походження коштів, зокрема: декларація про майновий стан і доходи; декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру / декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органу місцевого самоврядування; річна (квартальна, інша) фінансова та/або податкова звітність юридичної особи - набувача та фізичної особи - підприємця (за наявності), що отримана нотаріусом безпосередньо від набувача (баланс, витяги, що містять дані про прибутки та збитки господарської діяльності клієнта, податкова декларація з додатками); фінансова звітність юридичної особи - набувача, що оприлюднена відповідно до вимог законодавства; інші документи, що підтверджують джерела походження коштів;

  • документи про перебування у шлюбі (чи його розірвання), у тому числі зареєстрованому за кордоном, та про набуття земельних ділянок сільськогосподарського призначення на праві спільної сумісної власності подружжя (у разі наявності, якщо потенційним покупцем є фізична особа);

  • документ, що містить інформацію щодо юридичних осіб, права на частку у статутному (складеному) капіталі, у пайовому фонді, акції, паї яких потенційний покупець має, із обов'язковим зазначенням найменування юридичної особи, ідентифікаційного коду юридичної особи, розміру належної йому частки у статутному (складеному) капіталі, у пайовому фонді, та/або кількість належних йому акцій, паїв (у разі наявності, якщо потенційним покупцем є фізична особа);

  • документи, які підтверджують право власності учасника земельних торгів на земельні ділянки сільськогосподарського призначення (у разі наявності таких прав).

Довідково:

18 травня 2021 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони». На виконання цього Закону і було прийнято зазначену урядову постанову.

Контролюйте незаконні дії щодо ваших земельних ділянок у сервісі SMS-Маяк Земля. Моніторинг Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 24/7 та миттєве сповіщення про зміни. Спробуйте прямо сьогодні.

Читайте також:

Опубліковано Закон про автоматичний перехід прав на землю при переході права власності на нерухомість

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини