Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Парламенті зареєстровано законопроект про скасування Господарського кодексу

Реклама

У Парламенті зареєстровано законопроєкт № 6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об'єднань у перехідний період», який, серед іншого, передбачає визнання таким, що втратив чинність, Господарського кодексу.

Деталі повідомила прес-служба Верховної Ради.

Зокрема, один з ініціаторів законопроєкту Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук на особистій сторінці у Фейсбук розповів, що «за наполяганням певних груп був прийнятий Господарський кодекс України, який за цей час перетворився в систему бланкетних норм та приписів, а також спотворив організаційно-правові форми юридичних осіб та зберіг пострадянські «повне господарське відання» та «оперативне управління». Про необхідність наведення ладу з цих питань говорять упродовж усього періоду існування цього кодексу».

«Законопроєкт № 6013 - це механізм, який допоможе правильно та безболісно навести порядок у сфері підприємницької діяльності, уніфікувати організаційно-правові форми юридичних осіб, запровадити цивілізовані правові режими на майно, відмовившись від совкових анахронізмів, таких як «повне господарське відання» та «оперативне управління», яких немає в цивілізованому світі, запропонувавши натомість цивілізовану систему речових прав», - поінформував Руслан Стефанчук.

За словами Першого віцеспікера Парламенту, законопроект № 6013 передбачає запровадження перехідного періоду на 7 років для поступового перетворення «підприємств» у традиційні форми господарських товариств із дотриманням принципу співмірного та передбачуваного втручання в права засновників таких юридичних осіб без покладання на них надмірного тягаря з виконання положень Закону.

«Крім цього, ми врешті-решт відкриваємо шлях для приведення всього цивільного обороту до європейських норм та зможемо осучаснити Цивільний кодекс України. Робота над законопроєктом тривала в співпраці з представниками Мін'юсту, Мінекономіки, ФДМУ, ДКЦПФР, Держгеокадастру та іншими. Нам вдалося дійти спільної думки, що запровадження такого механізму - це не просто спрощення та уніфікація регулювання, це визначеність правозастосування для всіх. І бізнес, і держава лише виграють від модернізації «підприємницького» законодавства», - наголосив пан Стефанчук.

Руслан Стефанчук розвіяв кілька міфів:

«1. Ми не маємо намір, скасовуючи Господарський кодекс, скасовувати спеціальне законодавство у сфері підприємницької діяльності. Навпаки - готові до його розвитку задля всебічного захисту прав суб'єктів підприємництва.

2. Ми не маємо намір скорочувати систему господарських судів. Вони діяли й будуть діяти, застосовуючи Цивільний кодекс та систему спеціального законодавства.

3. Ми не маємо намір закривати кафедри господарського (підприємницького) права на юридичних факультетах, вони будуть і надалі працювати, адже факт наявності чи відсутності кодексу ніколи не був підставою для інституціоналізації кафедр (приклад, кафедри екологічного, медичного, міжнародного права тощо)».

Якими будуть наступні рішення влади? Замовте тестовий доступ до екосистеми LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів, що можуть вплинути на ваш бізнес.

Читайте також:

Оприлюднено огляди практики застосування Верховним Судом Закону «Про судовий збір» у господарських справах

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини