Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як роботодавцю з'ясувати, є е-лікарняний первинним чи продовженням: ФССУ

Реклама

Фахівці Фонду соціального страхування України роз'яснили, що на відміну від допомог по вагітності та пологах, компенсації заробітку за час догляду за хворою дитиною та інших допомог, які фінансуються за кошти ФССУ з першого дня і до завершення тимчасової втрати працездатності, у випадку загальних захворювань або травм перші п'ять днів непрацездатності оплачуються за кошти роботодавця. А починаючи з шостого дня і до одужання - фінансуються ФССУ.

Як роботодавцю з'ясувати, є е-лікарняний первинним чи продовженням?

  • Роботодавець оплачує лише перші п'ять днів одного випадку тимчасової непрацездатності свого працівника незалежно від кількості лікарняних листків, якими його оформлено. Тож страхувальнику важливо знати, чи є різні лікарняні виданими в межах одного страхового випадку.

  • У паперових листках непрацездатності на бланку наявна відмітка «первинний» або «продовження», однак в е-лікарняних така позначка відсутня.

  • На підставі даних медичних висновків, що складають один випадок тимчасової непрацездатності, у порядку черговості формуються е-лікарняні, кожен наступний з яких створюється як продовження першого та разом складають один страховий випадок.

  • Тож унікальний номер випадку непрацездатності для всіх електронних лікарняних, сформованих в межах одного випадку, буде співпадати.

  • При цьому номери самих е-лікарняних можуть відрізнятися, навіть якщо всі вони видані як продовження.

  • Аби і працівник, і роботодавець могли побачити зв'язок е-лікарняних, Пенсійний фонд оновив інтерфейси особистих кабінетів на вебпорталі електронних послуг - відтепер там доступні розширені можливості деталізованого перегляду е-лікарняних.

  • Зокрема, було додано інформацію щодо номера випадку тимчасової непрацездатності, який раніше був недоступний для перегляду страхувальниками і застрахованими особами.

  • Тож тепер аби з'ясувати, є е-лікарняний первинним чи продовженням, достатньо звернути увагу на унікальний номер страхового випадку.

  • Якщо в працівника декілька електронних лікарняних, створених як продовження, всі вони матимуть однаковий унікальний номер - «номер випадку непрацездатності».

  • Крім того, в інтерфейсі з'явилась інформація про наявність ознак алкогольного/наркотичного сп'яніння пацієнта, порушення ним режиму лікування, а також щодо причини непрацездатності, зокрема, встановленої ФССУ (наприклад, щодо зв'язку хвороби або травми із виробництвом).

Гаряча лінія з питань користування особистими кабінетами на порталі електронних послуг Пенсійного фонду: 0-800-503-753

Гаряча лінія щодо оплати е-лікарняних і подання за ними заяв-розрахунків: 0-800-501-892

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Купуйте LIGA360 у серпні - отримуйте місяць користування преміум-пакетами для двох ваших колег. На вибір надаються професійні рішення для юристів, бухгалтерів, HR, піарників, служби безпеки. Подробиці акції за посиланням.

Читайте також:

Як діяти роботодавцю, якщо його працівнику відкрили е-лікарняний: роз'яснення Фонду соцстрахування

Як діяти працівнику, якщо йому відкрили е-лікарняний: роз'яснює Фонд соцстраху

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини