Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Українці зможуть отримувати винагороду за фотовідеофіксацію порушень ПДР: проект на опрацюванні у ВР

Реклама

У Верховній Раді на опрацюванні перебуває законопроект № 5798, який пропонує надати право свідкам порушення правил дорожнього руху надсилати до Нацполіції відповідні докази та отримувати за це винагороду.

Проектом щодо посилення ролі суспільства у заходах контролю за безпекою дорожнього руху та дотриманням правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів запропоновано вдосконалити чинний режим фотозйомки (відеозапису) та додати до переліку суб'єктів, які можуть його здійснювати, фізосіб, котрі є безпосередніми свідками порушення.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту режим фотозйомки (відеозапису) пропонується розповсюдити на всі порушення, передбачені частинами першою, другою, третьою, п'ятою, шостою і сьомою статті 122 (крім перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів, порушення правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, порушення безпечної дистанції або інтервалу, порушення правил руху автомагістралями, використання зовнішніх освітлювальних приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів, користування під час руху транспортного засобу засобами зв'язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук, порушення правил навчальної їзди), а також на порушення, передбачені частиною першою статті 123 та частинами першою, другою, шостою та восьмою статті 152-1 КУпАП.

Обов'язковою умовою для здійснення режиму фотозйомки (відеозапису) стане використання спеціальних програмних засобів, які будуть забезпечувати ідентифікацію користувача через «Дію», гарантуватимуть цілісність та автентичність створених матеріалів фотозйомки (відеозапису), забезпечать визначення часу, дати та географічних координат здійснення фіксації. За допомогою спеціальних програмних засобів буде реалізована технічна передача матеріалів фотозйомки (відеозапису) до органів, які розглядають адміністративні справи. Запропоновано, щоб порядок впровадження та експлуатації таких засобів встановлювався МВС. Додатково пропонується покласти на Міністерство внутрішніх справ повноваження з ведення переліку спеціальних програмних засобів, які можливо використовувати в режимі фотозйомки (відеозапису), на офіційному веб-сайті, а також встановлення вимог до таких засобів щодо захисту інформації в ЄІС МВС.

Громадяни, які зафіксували порушення в режимі фотозйомки (відеозапису) та з використанням спеціального програмного засобу звернулися з відповідною інформацією до уповноваженого органу, отримують статус сповіщувача та в разі притягнення винної особи до відповідальності та сплати нею накладеного штрафу зможуть отримати винагороду в розмірі 10 % від цього штрафу. Порядок таких виплат пропонується передати на затвердження Кабінету Міністрів.

Для недопущення зловживань з боку громадян запропоновано встановити кримінальну відповідальність за подання підроблених або штучно створених матеріалів фотозйомки (відеозапису).

Водночас гарантується конфіденційність і нерозголошення відомостей про таких громадян.

Розгляд матеріалів від громадян запропоновано покласти на органи Національної поліції.

Проектом Закону також пропонується доповнити статтю 251 КУпАП терміном «електронні докази», порядком їх подачі та зберігання.

З текстом цього та інших законопроектів зручно ознайомитися в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Уникайте фінансових ризиків при укладанні договорів. Спробуйте новий функціонал Contractum в LIGA360: Юрист. У системі можна перевірити приховані платежі за контрактом, пересвідчитися, що штрафи та неустойки вказані згідно з домовленостями. Замовте тестовий доступ прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини