Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Присвоєння адрес об’єктам будівництва та нерухомого майна: затверджено новий порядок

Реклама

Кабмін схвалив розроблений Мінрегіоном проект постанови «Про затвердження Порядку присвоєння адрес об'єктам будівництва, об'єктам нерухомого майна».

Відповідне рішення прийнято 7 липня на урядовому засіданні, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

«Після скасування порядку присвоєння поштових адрес, який діяв з 60 - 70-х років минулого століття, в Україні не було відповідної чіткої процедури. Враховуючи важливість цього питання як для громадян та органів місцевого самоврядування, так і для будівельного бізнесу, а також необхідність нормативного врегулювання цього питання, за результатами експериментального проєкту з присвоєння адрес Мінрегіон розробив новий єдиний Порядок», - розповів Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Прийняття цього нормативно-правового акта забезпечить нормативне підґрунтя для функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва в частині присвоєння адрес за допомогою цієї системи.

Порядок врегульовує питання щодо:

• переліку реквізитів (складових) адрес об'єктів будівництва, об'єктів нерухомого майна із деталізацією випадків, коли ці реквізити (складові) застосовуються чи не застосовуються;

• визначення необхідних реквізитів для присвоєння адреси за межами населених пунктів;

• присвоєння адреси окремим частинам будинку, які є самостійними об'єктами права на нерухоме майно (квартири, гаражні бокси, машиномісця, інші житлові та нежитлові приміщення);

• здійснення впорядкування нумерації (перенумерації) будинків та квартир;

• визначення переліку об'єктів, яким не присвоюється адреса об'єктів нерухомого майна.

Довідково. В Україні з 1 липня 2019 року до 31 грудня 2020 року тривав експериментальний проект з присвоєння адрес об'єктам будівництва та об'єктам нерухомого майна. За його результатами було прийнято Закон № 199-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва».

Закон визначив термін «адреса об'єкта нерухомого майна», основні положення присвоєння адрес, передбачив використання Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва для реєстрації адрес та подальшого їх використання для ідентифікації і визначення місця розташування об'єктів будівництва та нерухомого майна, а також врегулював питання можливості присвоєння адрес за межами населених пунктів.

Дізнавайтеся повну інформацію про контрагентів і фізосіб, з якими плануєте працювати. Система CONTR AGENT покаже дані з ЄДР, фінансовий та податковий стан на 6,5 млн компаній та ФОП. А ще тут є дані з державних реєстрів про всіх громадян України. Оцініть переваги CONTR AGENT прямо зараз.

Читайте також:

Прийнято Закон про платіжні послуги: що він передбачає

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини