Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Відчуження земельної ділянки: скільки податків потрібно сплатити під час укладання договору

Реклама

При укладанні певного виду цивільно-правових угод щодо відчуження земельних ділянок на сторони покладається обов'язок сплати податків.

Мін'юст у Facebook роз'яснив, що після зняття так званого мораторію на відчуження ділянок сільськогосподарського призначення при посвідченні договору про відчуження такої земельної ділянки необхідно буде сплатити:

- податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу;

- військовий збір у розмірі 1,5 %, причому ще до моменту нотаріального посвідчення договору відчуження земельної ділянки.

Базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде зазначена в договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижчою за оціночну вартість землі, розрахованої уповноваженим органом.

Законодавчий алгоритм оподаткування земельних операцій передбачає і низку пільг. Скажімо, від оподаткування звільняються власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних часток (паїв), які були отримані у порядку безоплатної передачі згідно зі статтею 121 Земельного кодексу. Пільгами за певних умов і тільки раз на рік можуть скористатися також особи, які отримали такі ділянки у процесі приватизації.

Стежте за реєстраційними змінами нерухомості в системі SMS-Маяк. Захистіть свій бізнес від рейдерства.

Читайте також:

Які існують гарантії захисту прав на землю: роз'яснення Мін'юсту

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини