ДПАУ не втомлюється нагадувати про те, що продаж інвестиційного активу (у вигляді пакету цінних паперів/корпоративних прав) є доходом оподаткування фізособи і підлягає обов'язковому декларуванню. Про це, зокрема, знову було сказано в офіційному повідомленні прес-служби ДПАУ, обнародуваній на сайті податкової.
Ця позиція ДПАУ є незмінною впродовж досить тривалого часу. Так, у своїх останніх листах-роз'ясненнях, присвячених цьому питанню (від 05.08.2009 №3484/До/17-0714 і від 12.10.2009 №22292/7/17-0717)податкова говорить, що продаж окремо взятого інвестиційного активу обкладається прибутковим податком. Що стосується бази оподаткуваннято вона визначається по простій формулі: дохід, отриманий платником податків в результаті продажу інвестиційного активу, "мінусує" на суму витрат, понесених при його купівлі.
З отриманої позитивної різниці стягується НДФЛ по ставці 15 %. Фізичних осіб, які впродовж звітного року отримували прибутки по таких операціях, до 1 квітня року, що йде за звітним, зобов'язані подати в податкову відповідну річну декларацію і сплатити НДФЛ, у тому числі з суми отриманого інвестиційного прибутку.
В якості зручного і прийнятного варіанту фізособа може звернутися до професійного торговця цінними паперами, щоб той узяв на себе функції податкового агента (одночасно такий торговець повинен надавати послуги фізособі по купівлі-продажу інвестиційних активів з оформленням відповідного письмового договору). Таку можливість допускають і в ДПАУ (см лист від 14.05.2007 № 2271/Ш/17-0715).