Громадяни та юридичні особи України, а також територіальні громади та держава мають право набувати у власність земельні ділянки в порядку спадкування, на підставі договорів міни, ренти, дарування та інших цивільно-правових угод. Укладення таких угод здійснюється відповідно до положень цивільного законодавства з урахуванням вимог Земельного кодексу.
Яку інформацію потрібно вказувати в угодах про перехід права власності на земельні ділянки, про 10 обов'язкових реквізитів таких правочинів розповіли експерти Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції.
Важливо: угоди про перехід права власності на земельні ділянки укладаються в письмовій формі та нотаріально посвідчуються.
Варто також пам'ятати, що право власності на ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельних соток чи гектарів виникає з моменту державної реєстрації таких прав.
8 тис. ситуацій та алгоритмів дій для юриста - у LIGA360. Це комплекс інформаційно-аналітичних продуктів, що економить час на щоденних завданнях й автоматизує роботу. Більше про переваги LIGA360 читайте за посиланням.
Читайте також:
В Україні з'явилася нова мапа нотаріальних округів: Мін'юст затвердив перелік