Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні з’явилася нова мапа нотаріальних округів: Мін'юст затвердив перелік

Реклама

З метою приведення у відповідність нормативно-правових актів, які регулюють діяльність нотаріусів, з Постановою Верховної Ради № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» Міністерство юстиції змінило профільне нормативне регулювання.

Зокрема, з огляду на укрупнення районів було скасовано наказ Мін'юсту від 04.03.2016 № 638/5 «Про затвердження Переліку нотаріальних округів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі» та затверджено Перелік нотаріальних округів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, повідомляє прес-служба міністерства.

«Нарешті ми фіналізували багатомісячну напружену роботу, ухваливши консолідоване рішення щодо оптимальної та комфортної для громадян і представників нотаріальної спільноти концепції імплементації реформи децентралізації. Реалізовуючи ці зміни, ми намагалися досягти балансу інтересів громадян та об'єднаних територіальних громад, зберігши при цьому професію нотаріуса. Нова мапа нотаріальних округів максимально наближена до потреб суспільства у ефективному доступі до нотаріальних дій та реєстраційних послуг і мінімізує ризики виникнення кадрового дефіциту. В укрупнених районах працюватиме більша кількість нотаріусів, тому регіонів, які не матимуть належного доступу до нотаріальних дій, не залишиться», - зазначила заступниця Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

Вона підкреслила, що Мін'юст свідомо вирішив визначити «географію» вчинення нотаріальних дій і надання реєстраційних послуг нотаріусами на рівні районів та міст обласного значення, і не розширювати її до обласного масштабу, аби зберегти «сільський» нотаріат. Адже укрупнення адміністративно-територіальних одиниць і концентрація ділової активності на рівні обласного центру може призвести до масової «міграції» професійних кадрів до великих міст, фактично знищивши «сільський» нотаріат.

Аби нотаріат функціонував без перебоїв, міністерство передбачило спрощену процедуру реалізації змін. Вона передбачає, що нотаріусу не потрібно проходити сертифікацію робочого місця, здавати архів. Нотаріус має лише протягом місяця подати заяву (в паперовому чи електронному форматі) до відповідного міжрегіонального управління Мін'юсту, отримати реєстраційне посвідчення про зміну округу, знищити печатку і виготовити нову.

Уникайте фінансових ризиків при укладанні договорів. Спробуйте новий функціонал Contractum в LIGA360: Юрист. У системі можна перевірити приховані платежі за контрактом, пересвідчитися, що штрафи та неустойки вказані згідно з домовленостями. Замовте тестовий доступ прямо зараз.

Читайте також:

Мин'юст визначив, як реєструватися приватним нотаріусам при зміні адміністративно-територіального поділу

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини