Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Набрав чинності Порядок ведення обліку податків, зборів та інших платежів, внесених на єдиний рахунок

Реклама

Мінфін наказом від 23 березня 2021 року № 166 (далі - Наказ № 166) затвердив Порядок ведення обліку податків, зборів та інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесених на єдиний рахунок (далі - Порядок).

Про це повідомляє Головне управління ДПС у Дніпропетровській області.

Порядок визначає процедуру ведення обліку податків, зборів та інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесених на єдиний рахунок, для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків і зборів, передбачених Податковим кодексом, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, включаючи пеню та штрафи відповідно до положень Закону № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями, та інших платежів, що визначені відповідним законодавством та контроль за справлянням яких покладено на ДПС, заборгованості з інших платежів.

Облік руху коштів на єдиному рахунку здійснюється в інформаційно-телекомунікаційній системі ДПС.

Порядок, серед іншого, визначає норми щодо:

- порядку ведення єдиної картки платника;

- обліку руху коштів на єдиному рахунку за інформацією Казначейства;

- генерування інформації про рух коштів на єдиному рахунку;

- формування контрольних ренкінгів платників за показниками, які підлягають сплаті на бюджетні/небюджетні рахунки;

- генерування реєстру платежів з єдиного рахунка.

Податківці нагадали, що з 01.01.2021 запроваджено функціонування єдиного рахунку. Його платник податків може використовувати за бажанням для сплати податків і зборів, інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС України, та єдиного внеску. Відповідно виникла необхідність у нормативному врегулюванні питань, пов'язаних з порядком обліку руху коштів на єдиному рахунку.

Наказ № 166 набрав чинності з дня його офіційного опублікування: його опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 04.06.2021 № 42. Отже, з 4 червня 2021 року почав діяти і Порядок.

Як самостійно подати звітність й контролювати сплату податків? Сервіс Liga:REPORT має усі шаблони звітів до податкової, автоматично перевіряє і розраховує дані. Також тут можна стежити за сплаченими податками й штрафами державі, вести книгу обліку доходів онлайн. Придбайте Liga:REPORT та звітуйте вже сьогодні без проблем.

Читайте також:

Утворення Бюро економічної безпеки України: оприлюднено постанову

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини