Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Судді відшкодовуватимуть бюджетні витрати щодо своїх рішень, визнаних ЄСПЛ протиправними: проект

Реклама

Фактично понесені державою витрати у зв'язку з виконанням рішення Європейського суду з прав людини проти України хочуть покласти на суддів, у разі коли буде встановлено їхній умисел або грубу недбалість при ухваленні рішень з порушенням Конвенції.

Відповідну пропозицію містить проект Закону № 5533 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та до деяких інших законодавчих актів України щодо звільнення судді з посади та відшкодування шкоди, завданої фізичній особі внаслідок ухвалення суддею рішення з недотриманням положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Авторами законодавчої ініціативи виступили народні депутати Олег Дунда, Михайло Волинець, Валентин Наливайченко та Марія Мезенцева.

Вони зауважують, що при розробці законопроекту були враховані положення статті 66 рекомендацій Комітету міністрів Ради Європи державам-членам щодо суддів: незалежність, ефективність та обов'язки (CM/Rec (2010) 12), згідно з яким тлумачення закону, оцінювання фактів і доказів, які судді здійснюють для вирішення справи, можуть бути приводом для притягнення до відповідальності у випадках доведення умислу або грубої недбалості.

Законопроектом, зокрема, запропоновано внести зміни до чинного законодавства щодо уточнення підстав, за яких суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження.

Також проектом передбачено встановити, що при звільненні судді з посади у разі вчинення істотного дисциплінарного проступку, а саме встановлено факт наявності умислу або грубої недбалості судді при ухваленні рішення з порушенням Конвенції, що встановлено рішенням ЄСПЛ, яке набрало статусу остаточного, заступник Міністра юстиції - уповноважений у справах ЄСПЛ звертається до такого судді зі зворотною вимогою у розмірі фактично понесених державою витрат на захист інтересів України у ЄСПЛ під час урегулювання спорів та виплаченого відшкодування.

Не втрачайте важливу інформацію в кризових ситуаціях! Будьте в курсі розкладу судових засідань та завантаженості суддів. Відстежуйте судові справи за контрагентами, аналізуйте правові позиції та судові рішення з понад 90 млн. Формуйте власну сильну позицію із системою аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримайте тестовий доступ за посиланням.

Читайте також:

Строк звернення до Європейського суду з прав людини скорочується на третину

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини