Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Для Держекоінспекції можуть скасувати судовий збір

Реклама

Законопроект № 3091 передбачає скасування судового збору для Держекоінспекції у справах про стягнення збитків, розрахованих за екологічні порушення. Про це розповів Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, повідомляє Урядовий портал з посиланням на сайт відомства.

Усі законопроекти з пояснювальними записками до них можна знайти в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Пан Мальований розповів, що передбачає законопроект:

1. Штраф за недопуск інспектора до перевірок становитиме 1,8 мільйона гривень для найбільших підприємств-забруднювачів і 600 тисяч гривень для підприємств з незначним ступенем ризику для довкілля. Наразі цей штраф становить 760 гривень.

2. Зарплата інспекторів буде підвищена і стартуватиме від 13 134 грн (зараз - від 5 500 грн). Це дасть змогу залучати в ДЕІ більш кваліфікованих спеціалістів.

3. Скасовується судовий збір для інспекції у справах стягнення збитків, щоб забезпечити їх відшкодування державі.

4. Проведення заходів екологічного контролю дозволяється у неробочий час, якщо підприємство працює в ці години. Буде усунена поширена ситуація, коли підприємство «димить» тільки у вихідні дні і перевірки ДЕІ не дають ніяких результатів.

5. Інспектор отримує додаткові інструменти для здійснення заходів контролю - зокрема, можливість робити запити до підприємства, що пришвидшить хід перевірки. Також обов'язковою стане фіксація перевірок технічними засобами, в тому числі за допомогою нагрудних камер для інспекторів.

ЛІГА:ЗАКОН презентує можливості штучного інтелекту для договірної роботи. Відтепер аналіз контрактів, підбір нормативної інформації й оцінку ризик-факторів можна здійснити прямо в LIGA360: Юрист. Ми перевірили роботу AI на тисячах договорів, щоб економити ще більше вашого часу. Замовте LIGA360:Юрист з функціоналом автоматизації договірної роботи Contractum прямо сьогодні.

Читайте також:

Утворення Бюро економічної безпеки України: оприлюднено постанову

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини