Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кабмін схвалив зміни до Податкового кодексу

Реклама

На позачерговому засіданні 12 травня Кабмін схвалив законопроект, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на своєму телеграм-каналі зазначив, що схвалений Урядом законопроект дасть змогу збільшити щорічні надходження в бюджет до 60 млрд грн.

"Ми закриваємо прогалини, які дозволяли великому бізнесу не платити податки в Україні. Наголошу, що ми не підвищуємо та не плануємо підвищувати загальнодержавні податки для людей чи бізнесу. Зміни не торкнуться ФОПів чи загалом малого та середнього бізнесу", - йдеться в повідомленні.

За його словами законопроект містить 4 головні блоки:

- ставки окремих податків будуть приведені у відповідність до фактичного рівня макропоказників. Це стосується, наприклад, плати за використання води та лісів або екологічного податку;
- рентні платежі з видобування корисних копалин. "Видобуток з українських надр має бути справедливо оподаткованим. Так само підвищимо й ефективність зборів акцизного податку", - сказав Прем'єр-міністр;
- подальша протидія «скруткам» та боротьба з тіньовим використанням землі та обігом сільськогосподарської продукції;
- питання, які стосуються адміністрування податкового боргу.

"Законопроект містить і низку норм, спрямованих на покращення умов для ведення бізнесу. Також для підприємців та громадян законопроектом запропоновано звільнення від ПДФО коштів державної підтримки отриманої не безпосередньо з бюджету, а від Фонду розвитку підприємництва або Фонду розвитку інновацій (державні програми «Доступна іпотека 7%» та «Доступні кредити 5-7-9%»)", - додали в Кабміні.

Як самостійно подати звітність й контролювати сплату податків? Сервіс Liga:REPORT має усі шаблони звітів до податкової, автоматично перевіряє і розраховує дані. Також тут можна стежити за сплаченими податками й штрафами державі, вести книгу обліку доходів онлайн. Придбайте Liga:REPORT і звітуйте вже сьогодні без проблем.

Читайте також: Платники єдиного податку звітують з ЄСВ по-новому: ДПС

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини