Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держреєстраторам нададуть доступ до відомостей, що містяться на паперових носіях БТІ

Реклама

Уряд запроваджує експериментальний проект щодо отримання державними реєстраторами відомостей про держреєстрацію права власності на нерухоме майно, які перебувають у розпорядженні комунальних підприємств БТІ на паперових носіях.

Відповідну постанову було підтримано на урядовому засіданні 28 квітня, повідомив Міністр юстиції Денис Малюська.

Міністр роз'яснив, що це дозволить спростити реєстраційні процедури у сферах державної реєстрації нерухомості та обтяжень рухомого майна, а також забезпечить громадян і юридичних осіб зручними та доступними адміністративними послугами, у тому числі в електронній формі.

«Незважаючи на те, що Державний реєстр речових прав містить великий обсяг інформації про зареєстровані речові права на нерухоме майно та на об'єкти незавершеного будівництва, про їх обтяження, про об'єкти та суб'єкти цих прав, водночас відомості цього реєстру є неповними, оскільки частина інформації перебуває у розпорядженні підприємств БТІ на паперових носіях, адже до 1 січня 2013 року вони мали право здійснювати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно. Тому отримання органами державної реєстрації прав та нотаріусами інформації, яка зберігається у реєстрових книгах і реєстраційних справах, що формувалися підприємствами БТІ, є вкрай необхідним для цілей належного проведення державної реєстрації прав та надання в повному обсязі інформації про речові права на нерухоме майно», - зазначив Міністр юстиції.

У зв'язку з цим Міністерство юстиції спільно з Міністерством цифрової трансформації внесло пропозицію стосовно реалізації протягом 2021 - 2023 років експериментального проекту щодо отримання державним реєстратором прав на нерухоме майно за допомогою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, що перебувають у розпорядженні підприємств бюро технічної інвентаризації на паперових носіях.

Денис Малюська уточнив, що отримання необхідних відомостей передбачається програмними засобами Державного реєстру прав, що зменшить кількість необхідних візитів заявника та позбавить його необхідності збору документів у паперовій формі.

Загалом зміни передбачають:

• удосконалення правових механізмів подання заяв і документів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, обтяжень рухомого майна в електронній формі, забезпечення доступу до результатів надання адміністративних послуг у цих сферах та отримання відомостей з Державного реєстру прав та Реєстру обтяжень рухомого майна;

• впровадження інформаційної взаємодії з Порталом «Дія» під час надання адміністративних послуг, а саме формування Порталом «Дія» платіжного документа та забезпечення сплати адміністративного збору; повідомлення власника нерухомого майна, користувача чи обтяжувача про проведені реєстраційні дії; перевірку наявності відповідного статусу заявника у разі звільнення останнього від сплати адміністративного збору на підставі відомостей інформаційних систем державних органів, тощо;

• використання державним реєстратором необхідних відомостей про закінчений будівництвом об'єкт чи об'єкт незавершеного будівництва, зокрема про їх технічну інвентаризацію, про прийняття в експлуатацію чи про присвоєння адреси, одержаних виключно з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва;

• автоматизацію та контроль процесів проведення реєстраційних дій, зокрема автоматичне внесення відомостей про нерухоме майно на підставі відомостей, отриманих з Державного земельного кадастру та Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, контроль за внесенням відомостей про речові права на нерухоме майно, обтяження таких прав.

Хочете дізнатися більше про діджитал-інструменти для договірної роботи? Запрошуємо на онлайн-презентацію 18 травня. Реєструйтесь за посиланням прямо зараз.

8 тис. ситуацій та алгоритмів дій для юриста - у LIGA360. Це комплекс інформаційно-аналітичних продуктів, що економить час на щоденних завданнях й автоматизує роботу. Більше про переваги LIGA360 читайте за посиланням.

Читайте також:

ФОП можна буде зареєструвати без участі держреєстратора

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини