Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні запроваджується новий вид військової служби

Реклама

30 березня на позачерговому засіданні Верховна Рада прийняла в цілому Закон (проект № 3553) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку».

Ухвалення документа з необхідними техніко-юридичними правками підтримали 256 народних депутатів, повідомляє прес-служба ВР у Facebook.

Закон має на меті удосконалення організаційно-правових засад комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань високопрофесійним особовим складом як у мирний час, так і в особливий період, у тому числі приведення системи військового обліку та діяльності місцевих органів військового управління у відповідність зі стандартами НАТО.

Документом вносяться зміни до 40 законів України, зокрема, до 5 кодексів, щодо:

- реформування місцевих органів військового управління шляхом створення на базі районних, міських військових комісаріатів відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;

- удосконалення порядку здійснення військового обліку призовників, військовозобов'язаних, у тому числі запровадження військового обліку резервістів, визначення органів його ведення та їх повноважень;

- функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

- запровадження нового виду військової служби - військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, порядку його організації та проведення, передбачення для осіб, які призиваються, трудових, освітніх гарантій, гарантій соціально-правового захисту тощо.

У Прикінцевих положеннях Закону зазначено, що він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Крім того, встановлюється, що:

- територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються на базі діючих військових комісаріатів шляхом їх перетворення протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом;

- територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є правонаступниками військових комісаріатів, на базі яких вони утворюються.

Зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення

Статті 210, 210-1 і 211 викладаються в такій редакції:

Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку

Порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти НМДГ (від 510 до 850 грн).

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період, тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста НМДГ (від 850 до 1700 грн).

Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот НМДГ (від 1700 до 3400 грн) і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот НМДГ (від 3400 до 5100 грн).

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот НМДГ (від 3400 до 5100 грн) і на посадових осіб - від трьохсот до п'ятисот НМДГ (від 5100 до 8500 грн).

Стаття 211. Зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності

Зіпсуття або недбале зберігання призовниками, військовозобов'язаними і резервістами військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), яке спричинило їх втрату, тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти НМДГ (від 510 до 850 грн).

Повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста НМДГ (від 850 до 1700 грн).

Зміни до Кримінального кодексу

Статті 336 та 337 викладаються в такій редакції:

Стаття 336. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період

Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Стаття 337. Ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів

Ухилення призовника, військовозобов'язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівниками відповідних органів Служби безпеки, відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки, карається штрафом від трьохсот до п'ятисот НМДГ (від 5100 до 8500 грн) або виправними роботами на строк до одного року.

Ухилення військовозобов'язаного, резервіста від навчальних (спеціальних) зборів карається штрафом від п'ятисот до семисот НМДГ (від 8500 до 11900 грн) або виправними роботами на строк до двох років.

Стежити за змінами законодавства легко в LIGA360. Це комплекс інформаційно-аналітичних продуктів, що надає доступ до актуальної бази законодавства й законопроектів, надсилає сповіщення про зміни у них. А ще ви отримаєте роз'яснення експертів до НПА. Оцініть переваги LIGA360, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини