Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українці отримають доступ до даних у земельній сфері: презентовано портал

Реклама

Презентовано портал Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД). Про це повідомила прес-служба Мінцифри.

Зазначається, що платформу запускають у рамках земельної реформи.

"НІГД - це система, яка об'єднує на картографічній основі дані різного типу: про землю, воду, ліси, природні ресурси, інфраструктуру, комунікації. Українці отримають доступ до даних на національному, регіональному та місцевому рівнях", - йдеться в повідомленні.

В міністерстві розповіли, що на порталі розміщується понад 500 наборів даних різного типу, а машиночитані набори даних будуть автоматично вивантажуватись на Єдиний державний вебпортал відкритих даних.

"Усі дані у системі інтегруються у режимі онлайн. Наприклад, якщо десь вносяться зміни в містобудівну документацію чи оновлюються місцеві ортофотоплани - це миттєво буде в доступі на національному геопорталі НІГД", - додають в Мінцифри.

До пілотного проєкту долучились шість міст України: Біла Церква, Житомир, Львів, Маріуполь, Миколаїв і Полтава. А також Харківська та Львівська області, 75 ОТГ з різних регіонів України. Надалі передбачається участь усіх міст та громад країни. Очікується ухвалення необхідних нормативно-правових документів для повноцінного запуску платформи на національному рівні.

Захистити своє майно від дій чорних реєстраторів вже зараз допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Раніше ми писали: Коли запрацює геопортал відкритих даних про земельні ресурси?

Українці матимуть доступ до геокадастрів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини