Держкомпідприємництва поділився своїм баченням того, як необхідно вирішувати питання із спадкоємством долі в ТОВ, де є два співзасновника, що володіють порівну по 50 %. При цьому один із співзасновників помер, залишивши після себе спадкоємців.
Як відомо, ухвалення рішення про вступ спадкоємця в ТОВ відноситься до компетенції загальних зборів учасників. Проте відповідно до Законом про хозобществах рішення про внесення змін до статуту вважається прийнятим, тільки якщо за нього проголосують учасники, що володіють в сукупності більш ніж 50 % загальної кількості голосів. Тоді як загальні збори учасників вважаються правомочними, якщо на нім є присутніми учасники або представники учасників, що володіють в сукупності більш ніж 60 % голосів. У будь-якому випадку, як "50 %, плюс 1 голос", так і "60 %" не набирається.
Таким чином, хозобщество не може провести правомочні загальні збори і прийняти легітимне рішення. Ту ж позицію займає і ВХСУ. Враховуючи вищесказане, Держкомпідприємництва бачить лише один вихід - звернення до судуоскільки згідно ч. 3 ст. 148 ГКУ спори, що виникають у зв'язку з виходом учасника з товариства з обмеженою відповідальністю, у тому числі спори відносно порядку визначення долі в статутному капіталі, її розміру і термінів виплати дозволяються судом.