Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Штрафи за порушення мовного закону можуть скасувати

Реклама

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 4528 "Про внесення змін до  Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо скасування міри реагування у сфері обслуговування населення".

Документом пропонується вилучити із Закону положення щодо порядку накладення штрафів (у вигляді грошових стягнень) на суб'єктів господарювання за порушення закону щодо застосування державної мови у сфері обслуговування споживачів.

Крім того, законопроектом планується внести зміни до Розділу ІХ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, згідно з якими з КУпАП також вилучаються положення щодо порядку накладення таких штрафів.

Одночасно пропонується передбачити, що попередження та вимога, оголошені Уповноваженим або його представником, за порушення закону у сфері застосування державної мови можуть бути оскаржені суб'єктом господарювання до суду.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка набуває чинності 16 січня 2021, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою.

Раніше Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, що штрафи (від 5100 до 6800 грн) накладатимуть, якщо порушення мовного закону протягом року будуть повторюватися і мати системний характер.

Читайте також:

Яких сфер стосується перехід на українську мову з 16 січня 2021 року: роз'яснення мовного омбудсмена

З 16 січня сфера обслуговування має перейти на українську мову

Оголошено переможця конкурсу на найкращий ескіз Великого Державного герба України

Робота з нормативно-правовими актами потребує глибинного аналізу, однак за кризових умов у країні важливо формувати швидку стратегію реагування для збереження бізнесу. Для того, щоб контролювати усі зміни і оперативно формувати план дій, важливо користуватися сучасними інструментами для оптимізації роботи юриста. Онлайн-система ІПС ЛІГА:ЗАКОН пропонує не тільки актуальну базу законодавства, але й безліч додаткових функцій: моніторинг правової картини дня, швидкий пошук документів зі зворотніми посиланнями, автоматичні сповіщення про всі важливі зміни в обраному документі. Почніть користування вже зараз для максимальної ефективності в режимі карантину.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини