Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Штрафи за порушення мовного закону з 16 січня: роз'яснення мовного омбудсмена

Реклама

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка набуває чинності 16 січня 2021, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою.

За порушення суб'єктами господарювання відповідних норм Законом передбачені штрафні санкції. Про це нагадав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, повідомив Урядовий портал.

«Секретаріат Уповноваженого може здійснювати позапланові заходи контролю щодо порушень мовного закону.  Якщо такі порушення протягом року будуть повторюватися і мати системний характер, ми маємо право накладати штраф. Здавалося б, комусь ця сума невелика (від 5100 до 6800 грн), але вона буде бити не стільки по кишенях бізнесу, скільки - по репутації. А це якраз те, що напрацьовується роками», - наголосив він.

При цьому Тарас Кремінь зазначив, що головне завдання - не штрафувати, а максимально допомогти сфері обслуговування підготуватися до 16 січня 2021 року, провести інформаційну й роз'яснювальну роботу.

Читайте також:

Яких сфер стосується перехід на українську мову з 16 січня 2021 року: роз'яснення мовного омбудсмена

З 16 січня сфера обслуговування має перейти на українську мову

Оголошено переможця конкурсу на найкращий ескіз Великого Державного герба України

Робота з нормативно-правовими актами потребує глибинного аналізу, однак за кризових умов у країні важливо формувати швидку стратегію реагування для збереження бізнесу. Для того, щоб контролювати усі зміни і оперативно формувати план дій, важливо користуватися сучасними інструментами для оптимізації роботи юриста. Онлайн-система ІПС ЛІГА:ЗАКОН пропонує не тільки актуальну базу законодавства, але й безліч додаткових функцій: моніторинг правової картини дня, швидкий пошук документів зі зворотніми посиланнями, автоматичні сповіщення про всі важливі зміни в обраному документі. Почніть користування вже зараз для максимальної ефективності в режимі карантину.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини