Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Закон про електронні комунікації прийнято: що зміниться для операторів та абонентів

Реклама

Сьогодні, 16 грудня, Верховна Рада прийняла Закон (проект № 3014) «Про електронні комунікації» з пропозиціями Президента.

У Мінцифри пояснили, що схвалений Закон передбачає:

- зменшення кількості перевірок і регуляторного тиску на компанії у сфері електронних комунікацій;

- усі постачальники електронних комунікаційних мереж і послуг матимуть однакові права та доступ до інфраструктури, запроваджується механізм консультацій з учасниками ринку;

- забезпечення конкуренції на ринку електронних комунікацій;

- користувачі матимуть можливість обрати окремі електронні комунікаційні послуги (не в складі пакета послуг) за технічної можливості;

- право на отримання вичерпної та чіткої інформації абонентом щодо опису умов договору відповідно до правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг;

- зменшення спаму за рахунок обов'язкової попередньої згоди абонента на отримання інформації та обов'язкову можливість відмови абонента від розсилки;

- збільшення штрафу для постачальників електронних комунікацій у разі порушення прав користувачів.

Законом передбачається створення Електронної регуляторної платформи - сервісу, який забезпечить прозорий та автоматизований процес взаємодії між операторами та провайдерами з одного боку та держави - з іншого. Платформа забезпечуватиме взаємодію реєстрів постачальників послуг, ліцензій, присвоєнь радіочастот, геоінформаційної системи для географічних оглядів доступності на території України тощо. Доступ до цієї системи буде відкритим і безкоштовним.

Також вперше передбачена детальна процедура врегулювання спорів за посередництвом регулятора - як між декількома постачальниками послуг, так і між користувачами та постачальниками.

Крім цього, документ передбачає технологічну нейтральність - можливість оператора на власний розсуд обирати технологію (наприклад, 3G або LTE) для застосування на його частотах.

Закон «Про електронні комунікації» орієнтований на захист прав споживачів: відтепер доступ до якісного Інтернету є універсальною послугою, тобто має гарантуватись громадянам державою.

Оператори мають надавати абоненту інформацію про мінімальну, середню та максимальну швидкість Інтернету, а заявлена оператором швидкість не повинна критично відрізнятися від реальної.

При цьому спрощується процедура захисту прав абонента. Якщо у нього неправомірно списані гроші з рахунку, йому не потрібно йти до суду. Питання можна вирішити, звернувшись до регулятора з електронною скаргою.

Новорічні сюрпризи для адвокатів не закінчуються. Снігопад знижок до 60 % від ЛІГА:ЗАКОН пропонує головні продукти та системи для роботи адвокатів за найвигіднішими цінами. Отримайте доступ до усієї необхідної нормативно-правової, консультаційної інформації, використовуйте алгоритми дій у різноманітних ситуаціях. А найголовніше: спробуйте Verdictum PRO - інноваційну систему для оцінки ймовірності перемоги у суді за допомогою штучного інтелекту. Замовляйте вже зараз, до завершення акції залишились лічені дні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини