Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Для виконання реєстраційних дій у ЄДР держреєстратори проходитимуть додаткову ідентифікацію

Реклама

12 грудня набрав чинності наказ Міністерства юстиції «Про внесення змін до Порядку забезпечення доступу осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій, до Єдиних та Державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України» від 02.12.2020 № 4186/5, зареєстрований у Міністерстві юстиції 03.12.2020 за № 1208/35491.

З повним текстом наказу зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Новації прийнято щодо обов'язкового підключення державних реєстраторів до засобу додаткової ідентифікації користувача при виконанні реєстраційних дій у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (ЄДР), повідомили в Центральному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Київ).

Адміністратором для доступу користувача до реєстрів реалізується механізм багатофакторної автентифікації.

Це можливо шляхом логічного зв'язку між ідентифікаторами доступу та кваліфікованим сертифікатом відкритого ключа користувача.

Також здійснюється контроль використання кваліфікованого електронного підпису та кваліфікованої електронної довірчої послуги формування, перевірки та підтвердження кваліфікованої електронної позначки часу.

Адміністратором реєстрів для проведення державними реєстраторами реєстраційних дій у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань додатково реалізується механізм ідентифікації такого користувача, що полягає в підтвердженні вчинення державним реєстратором реєстраційної дії за допомогою засобу додаткової ідентифікації з використанням одноразового пароля.

Надання доступу державним реєстраторам до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у визначені строки здійснюється за умови підключення їх до засобу додаткової ідентифікації з використанням одноразового пароля.

Фахівці Центрального міжрегіонального управління Мінюсту нагадали, що з 6 липня по 4 вересня 2020 року державні реєстратори підключалися до засобу додаткової ідентифікації на підставі рішення Міністерства юстиції про обов'язкове підключення державних реєстраторів та нотаріусів до засобу додаткової ідентифікації користувача при виконанні реєстраційних дій в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відповідно до Графіка підключення державних реєстраторів до засобу додаткової ідентифікації з використанням одноразового пароля.

Департамент нотаріату та державної реєстрації за погодженням з адміністратором Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Мін'юст, розробить графік підключення державних реєстраторів, які не забезпечені засобом додаткової ідентифікації з використанням одноразового пароля для проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Графік підключення буде оприлюднено додатково.

Державні реєстратори, які вчасно не здійснили підключення засобів додаткової ідентифікації, будуть тимчасово заблоковані і не зможуть здійснювати повноваження, визначені законом, до моменту проходження процедури активації додаткової ідентифікації.

Захистити своє майно від рейдерів уже зараз допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Читайте також:

Держреєстратори зможуть перевіряти достовірність судових рішень онлайн

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини