Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Витрати, пов'язані з виконанням рішень ЄСПЛ, пропонують покласти на посадових осіб - порушників

11 листопада 2020, 09:15
1263
1
Реклама

4 листопада народна депутатка Юлія Світлична зареєструвала у Верховній Раді законопроект № 4316 "Про внесення змін до Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" (щодо вдосконалення процедури виконання рішень Європейського суду з прав людини)".

Усі законопроекти з пояснювальними записками до них можна знайти в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що аналіз практики вирішення спорів Європейським судом з прав людини щодо порушення Україною в особі її органів норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод свідчить про негативну тенденцію в діяльності всієї системи державних органів унаслідок порушення окремими посадовими особами норм українського та міжнародного законодавства.

У такій ситуації виникла необхідність доповнення положень Закону "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" нормами, які б покладали персональну відповідальність за незаконні дії або бездіяльність посадових осіб, що призвели до подання заяви до Європейського суду з прав людини та за результатами розгляду якої Суд постановив рішення на користь заявника.

Крім того, з метою попередження завдання шкоди іміджу Держави у проекті запропоновано покласти витрати, пов'язані з виконанням рішення ЄСПЛ, на вказаних посадових осіб та позбавити їх права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, оскільки вони не спроможні захищати і відстоювати права людини та не порушувати їх.

Авторка законодавчої ініціативи пропонує доповнити:

- статтю 3 Закону частиною другою, згідно з якою видатки Державного бюджету України на виконання рішення відшкодовуються державі за рахунок посадових осіб, незаконні дії або бездіяльність яких спонукали стягувача подати заяву до Суду за захистом його порушених прав, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів;

- статтю 16 Закону частиною другою, відповідно до якої в разі невиконання вимог, передбачених Конституцією, законодавством України та норм міжнародного права, з метою попередження завдання шкоди іміджу Держави, посадові особи, дії або бездіяльність яких призвела до подання стягувачем заяви до Суду за захистом його порушених прав і за наслідками розгляду якої на користь Стягувача постановлено Рішення, позбавляються права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

Повна база рішень ЄСПЛ відтепер доступна у системах ЛІГА:ЗАКОН.

60 тис. рішень ЄСПЛ у прив'язці до відповідних статей Конвенції офіційною мовою та в перекладі на будь-яку дату у минулому. Плюс короткі огляди рішень українською та легка навігація від рішень ЄСПЛ до відповідних статей Конвенції та навпаки.

Деталі за посиланням

Читайте також:

Заявник до ЄСПЛ помер до винесення рішення: чи можуть спадкоємці отримати компенсацію?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини