Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

При створенні робочих місць роботодавцям компенсують частину витрат на сплату ЄСВ

10 листопада 2020, 11:19
4657
0
Реклама

Роботодавці мають право на повернення частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ), у зв'язку із створенням нового робочого місця. Така компенсація передбачено постановою Кабінету Міністрів від 13.03.2013 № 153 «Про затвердження Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Порядок № 153).

Зазначені норми нагадало Головне управління ДПС у Київській області.

Право на вказану компенсацію мають роботодавці - суб'єкти господарювання, які починаючи з 2013 року:

- створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників шляхом укладення трудового договору;

- протягом 12 календарних місяців з дня укладення трудового договору з працевлаштованою на нове робоче місце особою щомісяця здійснюють виплату їй заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати (п. 2 Порядку № 153).

Роботодавець, який дотримався зазначених вимог, отримує право на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50 % нарахованого ЄСВ протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня заробітної плати у розмірі, не меншому ніж три мінімальні заробітні плати у місяці сплати ЄСВ за особу, працевлаштовану на нове робоче місце.

Податківці звернули увагу, що в разі зменшення штатної чисельності працівників та фонду оплати праці роботодавець втрачає право на компенсацію.

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини