Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
ІТ

Результати адмінпослуг ЦНАП можна буде отримати поштою

Реклама

3 листопада Верховна Рада прийняла Закон (проект № 2679) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі».

Зазначений Закон дає змогу суттєво вплинути на організацію роботи центрів надання адміністративних послуг.

Що саме змінюється і як це вплине на громадян, пояснили в Мінцифрі:

- Розвивається мережа ЦНАП.

Відтепер міські, селищні та сільські ради, що представляють інтереси 1469 територіальних громад, обов'язково створюватимуть ЦНАПи. А ЦНАП, що утворені районними держадміністраціями (за винятком м. Києва), будуть трансформовані.

- ЦНАП стають територіально більш доступними.

Кабмін отримав повноваження встановлювати критерії територіальної доступності ЦНАП, включаючи територіальні підрозділи та віддалені і пересувні робочі місця адміністраторів.

- Кількість послуг, які надаються через ЦНАП, збільшується та уніфікується.

Громадяни зможуть отримати всі наявні адміністративні послуги органів місцевого самоврядування в одному місці - у ЦНАП.

- Мінцифра запроваджує моніторинг якості адміністративних послуг у всіх ЦНАП.

Відтепер Мінцифра може відстежувати та аналізувати якість надання адміністративних послуг у всіх ЦНАП. Це дасть змогу визначати проблемні питання та підвищувати рівень якості надання послуг.

- Спрощується подання заяв.

Адміністратори ЦНАП можуть не лише допомогти громадянам із заповненням заяви, а й заповнити її самостійно у випадках, передбачених законодавством. Це дасть змогу уникнути помилок та зберегти час.

- Громадяни отримують нові можливості.

Українці зможуть залишати зворотний зв'язок із зауваженнями та пропозиціями щодо якості послуг на веб-сайті суб'єкта, у якого їх отримали.

- ЦНАП отримають право використовувати позначення «Центр Дії».

Крім найменування та символіки, Центри отримали право використовувати позначення «Центр Дії». Це означає, що ЦНАП, незалежно від їх місцезнаходження, буде впізнаваним брендом у сфері надання адмінпослуг і працюватиме з порталом «Дія».

На сторінці Верхової Ради у Facebook уточнено, що документ також пропонує уточнити термін «адміністративна послуга» - у випадках, визначених Законом, адміністративні послуги можуть надаватися без подання заяви. Дії органів влади, пов'язані з реалізацією прав осіб, також визнаються адміністративними послугами.

Надання результатів адміністративних послуг передбачено іншими видами поштових відправлень, а не лише рекомендованим листом.

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Чорна п'ятниця від ЛІГА:ЗАКОН наближається! У вас є можливість отримати незамінні продукти і системи для роботи юристів та адвокатів за найкращими цінами вже у цю п'ятницю, 06.11. Аби не пропустити шанс скористатися головною пропозицією року, заповнюйте заявку - і долучайтеся до числа перших користувачів, яким буде надіслано акційні пропозиції.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини