Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківці нагадали про зміни до порядку стягнення заборгованості з ЄСВ

Реклама

У Головному управлінні ДПС у Луганській області роз'яснили зміни, які були внесені до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20 квітня 2015 року № 449 (далі - Інструкція № 449).

Так, уточнено порядок стягнення заборгованості з платників. Відтепер якщо за даними документальних перевірок буде донараховано ЄСВ, то контролюючий орган прийматиме вимогу про сплату боргу (недоїмки) не протягом 10, а протягом 15 робочих днів із дня, що настає за днем вручення платнику акта перевірки (абз. 5 п. 3 розд. VI Інструкції № 449).

При цьому до розділів VI і VII Інструкції № 449 внесено уточнення, що вимогу про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску, виставлену за результатами документальної перевірки, надсилають (вручають) платнику в порядку, визначеному ст. 42 Податкового кодексу.

Така норма існує в ст. 25 Закону про ЄСВ з 1 липня 2020 року. Але на неї варто звернути увагу, адже поточна редакція ст. 42 ПКУ вже передбачає можливість надсилати такі вимоги в електронній формі, проте на практиці це поки що не працює.

Якщо платник ЄСВ на кінець календарного місяця має недоїмку зі сплати внеску або борги зі сплати фінансових санкцій, то вимогу про сплату боргу (недоїмки) буде надіслано (вручено) платнику ЄСВ не протягом 10, а протягом 20 робочих днів, що настають за календарним місяцем, у якому виникла, зросла або частково зменшилась сума недоїмки зі сплати ЄСВ або заборгованості зі сплати фінансових санкцій.

Ще одне уточнення стосується сум недоїмки. Раніше існувала така норма: коли застосовували штрафи щодо недоїмки, ухвалювали одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки незалежно від періодів та кількості випадків сплати за зазначені періоди. Тепер у разі застосування штрафів за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску буде також ухвалено одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки незалежно від періодів та кількості випадків сплати за зазначені періоди, однак при цьому відповідно до абз. 5 пп. 2 п. 2 розд. VII Інструкції № 449 недоїмка за кожен такий період має бути повністю сплачена (погашена).

При цьому сплата штрафу та пені не звільняє платника від обов'язку сплатити борг (недоїмку) з ЄСВ.

Рецепт легкої звітності - сервіс Liga:REPORT для ФОП. У ньому містяться всі необхідні форми звітів з підказками, податковий календар, автоматичні нагадування, перевірка заборгованості перед державою. Новинка місяця - онлайн-книга обліку доходів. Придбати за найнижчою ціною

Читайте також:

Чи має право ФОП - платник єдиного податку здійснювати види діяльності, не зазначені в його облікових даних: ДПС

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини