Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

МОЗ розробило план у разі погіршення епідемічної ситуації відповідно до чотирьох рівнів небезпеки

Реклама

Міністерство охорони здоров'я розробило детальний план щодо забезпечення медичної допомоги у разі погіршення епідемічної ситуації в Україні, який визначає алгоритм дій відповідно до чотирьох рівнів небезпеки. Про це заявив очільник МОЗ Максим Степанов, повідомляє прес-служба міністерства.

1 рівень небезпеки

За словами Максима Степанова, зараз зі щоденною кількістю нових випадків у межах 5-7 тисяч країна знаходиться на першому рівні, і медична система здатна витримати це навантаження.

2 рівень небезпеки

“На другому рівні заповнення ліжкового фонду хворими на COVID-19 становить 70% в цілому по країні. Водночас орієнтована щоденна кількість хворих з підтвердженими випадками COVID-19 - 8-10 тисяч. На цьому рівні ми можемо опинитися у найближчі тижні”, - підкреслив очільник МОЗ.

Він зазначив, що у цьому разі МОЗ збільшить кількість ліжок у всіх закладах охорони здоров'я на рівні 30% від усього ліжкового фонду (тобто 52 тисячі ліжок) та розпочне роботи для здійснення заходів, необхідних для розгортання тимчасових госпіталів поза межами закладів охорони здоров'я.

Крім цього, буде забезпечено збільшення кількості медичних працівників у всіх закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації хворих на COVID-19, зокрема, за рахунок залучення працівників з інших відділень. 

Читайте також: Національний штаб, телефонна лінія, медбригади мінімального складу: які заходи протидії COVID-19 затвердила Рада

3 рівень небезпеки

Цей рівень означає заповнення ліжкового фонду хворими на COVID-19 на 85% в цілому по країні. Орієнтована щоденна кількість хворих з підтвердженими випадками COVID-19 - 11-15 тисяч.

“Тут, додатково до заходів другого рівня, ми будемо забезпечувати введення жорстких карантинних обмежень в країні із застосуванням повного переліку обмежень «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Буде розпочато мобілізацію всіх медичних працівників та інших категорій працівників. Організовуємо роботу відомчих закладів для цивільного населення, а також забезпечимо роботу польових шпиталів”, - розповів Максим Степанов.

4 рівень небезпеки

Цей рівень означає, що ресурси системи охорони здоров'я вичерпані, а щоденна кількість випадків захворювання на коронавірус - понад 15-20 тисяч.

“Тут ми будемо змушені запровадити активацію протоколів медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги. Я впевнений, ніхто не хоче, щоб країна опинилась на 3-4 рівні”, - підсумував Міністр охорони здоров'я.

Спробуйте створити свій власний інфорпростір в екосистемі LIGA360. Власна стрічка новин і моніторинг з понад 1835 медіа, 20 телеканалів, 15 радіостанцій, 1 800 інтернет та друкованих ЗМІ. Обирайте, що читати саме вам! Спробувати LIGA360

Замовте безкоштовний повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини