Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк дозволив відкривати банківський рахунок з цифровим паспортом

Реклама

Національний банк спростив процедуру віддаленої ідентифікації та верифікації банківських клієнтів з цифровим паспортом у мобільному застосунку "Дія".

Детально механізм ідентифікації та верифікації висвітлено в постанові Правління НБУ від 2 жовтня 2020 року № 138 "Про затвердження Змін до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу", яка набрала чинності з 3 жовтня 2020 року.

З повним текстом постанови зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Відтепер громадянам під час дистанційного відкриття рахунка в банку не потрібно фізично пред'являти ID-картку або біометричний закордонний паспорт, якщо вони мають цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку "Дія", роз'яснили в НБУ.

Скористатися цим методом зможуть усі українці, які мають біометричні документи - ID-картку та закордонний паспорт. Для цього їм потрібно встановити застосунок "Дія" на свій смартфон та верифікуватися для отримання цифрового паспорта або закордонного цифрового паспорта за допомогою Системи BankID НБУ.

Що таке цифровий паспорт?

Цифровий паспорт - це цифровий аналог паперових документів у мобільному застосунку "Дія". В електронному вигляді відображається інформація, яку містить ID-картка та біометричний закордонний паспорт громадянина України. Цифровий паспорт надійніший, ніж звичайний паперовий, і не менш надійний, ніж його пластиковий аналог. Він дає можливість отримувати надійні дані про користувача із офіційних державних реєстрів.

Як відбуватиметься новий метод ідентифікації та верифікації клієнта?

Використовувати цей метод банк зможе після підключення до систем Міністерства цифрової трансформації.

Загалом процес виглядатиме так:

- банк запропонує потенційному клієнту ідентифікуватися в "Дії" через Систему BankID НБУ;

- після вдалої ідентифікації у клієнта відобразяться цифрові документи, відповідно до даних, що містяться в державних реєстрах;

- через захищені канали банк отримає дані клієнта та додатково здійснить його фотофіксацію методом розпізнавання реальності особи;

- після цього клієнт зможе користуватися послугами банку.

Крім того, аналогічно клієнт зможе поділитися копією цифрового паспорта або закордонного цифрового паспорта і у відділенні банку.

Це зменшить час обслуговування клієнта, адже не потрібно буде робити копії паспорта, як це відбувається зараз.

Які переваги нового методу?

Фактично на сьогодні - це єдина можливість для фінансових установ дистанційно перевірити ідентифікаційні дані громадян, що містяться в державних реєстрах.

Переваги цього методу:

- простота використання;

- надійність для банків - такі ідентифікаційні дані отримані з надійного джерела;

- діджиталізація процесів і пришвидшення обслуговування клієнтів банків.

Коли банки зможуть запропонувати цей метод своїм клієнтам?

Міністерство цифрової трансформації планує запустити цей механізм після проведення тестування функціоналу. Водночас банкам знадобиться час для підключення до систем Мінцифри та налаштування операційних процесів.

Перевірити банк, з яким ви маєте намір співпрацювати, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити благонадійність банку, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Якими будуть наступні рішення влади? Замовте тестовий доступ до екосистеми LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів, що можуть вплинути на ваш бізнес. Ви можете замовити повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 за посиланням.

Читайте також:

З 1 вересня приймати значно зношені банкноти зможуть усі українські банки

З 1 вересня запрацюють нові вимоги щодо кредитних лімітів на банківських картках

Електронні гроші в Україні: що зміниться для користувачів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини