Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як реалізується майно боржника відповідно до Кодексу з процедур банкрутства

Реклама

Кодекс України з процедур банкрутства регламентує правила продажу майна боржників, а саме здійснення цієї процедури виключно на аукціоні в електронній системі.

Основні положення щодо проведення такого аукціону розглянуло Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро).

Ознайомитись із зазначеним Кодексом в актуальному стані зручно в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Рівність учасників і вільний доступ до майна, що виставлено на аукціон

Із запровадженням нових правил продажу майна боржників арбітражний керуючий, який призначений господарським судом, є замовником аукціону.

Оголосити про перший аукціон замовник повинен протягом 20 днів з моменту отримання згоди на продаж майна або в разі визначення судом умов про нього. Кодексом також передбачено оголошення другого та повторного аукціонів. Під час організації аукціонів замовники не можуть вчиняти дії чи встановлювати вимоги, які порушать рівність учасників аукціону та дискримінують їх, оскільки учасники та спостерігачі мають однаковий доступ до інформації про виставлене на аукціон майно. Також Кодекс забороняє визначати переважне право купівлі майна на аукціоні.

Окрім того, замовнику та електронному майданчику заборонено надавати дані про інших учасників торгів.

Чіткі вимоги до електронного майданчика

Перелік авторизованих електронних майданчиків із зазначенням їх веб-адрес і операторів міститься в електронній торговій системі. Авторизований електронний майданчик повинен забезпечувати: можливість пошуку інформації за датою розміщення оголошення, датою проведення аукціону, видом майна, ціною, номером лота, місцезнаходженням майна, найменуванням боржника та замовника аукціону; можливість анонімного цілодобового перегляду, копіювання та роздрукування інформації на основі поширених веб-оглядачів та редакторів без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних та програмних засобів, без обмежень та стягнення плати; автоматичне розміщення, отримання і передачу інформації та документів; користування сервісами з автоматичним обміном інформацією; рівний і вільний доступ до аукціону всім учасникам та можливість здійснювати перегляд проведення аукціону в інтерактивному режимі реального часу всім заінтересованим особам.

Запровадження штрафних санкцій за порушення прав учасників

Якщо аукціон було проведено з порушенням і це спричинило перепони в його участі, порушник зобов'язаний буде сплатити штраф тому учаснику, чиє право було порушено. Розмір такого штрафу - розмір гарантійного внеску або 10 % від ціни, за якою майно було продане на аукціоні. Все залежить від того, яка з цих сум буде більшою.

Повторний і другий повторний аукціони

Якщо майно не було реалізовано вперше на аукціоні, замовник зобов'язаний протягом одного місяця оголосити повторний. Його початкова ціна зменшується на 20 % від ціни першого. Перший аукціон здійснюють без зниження початкової ціни, тоді як повторний - за згодою кредитора або їх комітетів.

І, коли вже перший повторний аукціон залишився без переможця, замовник протягом одного місяця (у разі реалізації заставного майна - протягом 45 днів) обов'язково повинен оголосити про другий повторний аукціон, початкова сума якого нижча на 25 % від початкової ціни першого повторного аукціону. Крім того, залишається можливість проводити його зі зниженням початкової ціни.

Скасування аукціону та визнання правочинів недійсними

Замовник вправі скасувати аукціон до моменту початку торгів лише у разі порушення його порядку підготовки. Тоді він протягом 10 робочих днів має оголосити про проведення нового.

Причини про скасування аукціону замовник зазначає в інформації про це через електронний майданчик. Якщо аукціон було скасовано, оператори авторизованих електронних майданчиків повертають учасникам сплачені ними внески не пізніше 3 банківських днів.

Правочин щодо продажу майна, який був вчинений на аукціоні з порушенням, може бути визнаний недійсним господарським судом у рамках провадження у справі про банкрутство за заявою боржника, арбітражного керуючого, кредитора або особи, інтереси якої було при цьому порушено.

Перевірка реєстраційних змін компаній 24/7 можлива навіть у період карантину. Тримайте у безпеці свій бізнес разом із системою перевірки та моніторингу бізнес-партнерів CONTR AGENT. Система забезпечує автоматичний моніторинг понад 6,5 млн компаній та ФОП України, оновлення всіх реєстраційних змін компанії та миттєве сповіщення про них. Скористайтеся перевагами тестового доступу системи зараз.

Читайте також:

Процедуру банкрутства хочуть врегулювати по-новому

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини