Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банківські рахунки відкриватимуть за оновленою процедурою

Реклама

Нацбанк урегулював низку питань, пов'язаних із порядком відкриття та закриття рахунків клієнтів банків, а також залученням банками вкладів (депозитів) на рахунки вкладників.

Відповідні норми містить постанова Правління НБУ від 3 вересня 2020 року № 129 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", яка набрала чинності з 4 вересня 2020 року (норми щодо виключення порядку відкриття і закриття банками рахунків виборчих фондів - з 5 вересня 2020 року).

З повним текстом зазначеної постанови зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Урахувавши вимоги оновленого законодавства з фінансового моніторингу, Нацбанк:

- передбачив можливість віддаленого встановлення ділових відносин між банком і клієнтом з дотриманням вимог, встановлених нормативно-правовим актом НБУ з питань фінансового моніторингу;

- надав банкам право закривати поточні рахунки клієнта за наявності підстав, передбачених законодавством з питань фінансового моніторингу;

- заборонив банкам закривати поточні рахунки клієнтів у разі, якщо грошові кошти, що знаходяться на рахунку клієнта, заморожені (зупинені) відповідно до законодавства з питань фінансового моніторингу.

Крім того, регулятор встановив порядок:

- відкриття та закриття рахунків інвесторів - юросіб-резидентів за угодами про розподіл продукції;

- залучення банками вкладів (депозитів) від фізосіб-підприємців, юросіб-нерезидентів, представництв юросіб-нерезидентів в Україні (включно з інвесторами за угодою про розподіл продукції на території України) та здійснення операцій за ними;

- випуску та погашення ощадних (депозитних) сертифікатів, номінованих у банківських металах.

Також Нацбанк:

- скасував вимогу про необхідність подання до банку фізособою, яка провадить незалежну професійну діяльність, копії документа, що підтверджує взяття її на облік відповідним контролюючим органом. Банки самостійно отримуватимуть такі відомості з даних, що оприлюднені на офіційному веб-сайті Державної податкової служби;

- дозволив фізичним особам підписувати договори цифровим власноручним підписом;

- зобов'язав інвесторів (фізичних і юридичних осіб, банки) та номінальних утримувачів подавати до банку копію документа про їх взяття на облік у контролюючому органі.

Визначено, що розпорядження рахунками фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється за розпорядженням власника або за його дорученням на підставі довіреності (копії довіреності), засвідченої нотаріально, а у випадках, визначених законодавством, - іншими уповноваженими на це особами. Довіреність може бути засвідчена уповноваженим працівником банку, якщо вона складається в банку (у присутності власника рахунку та довірених осіб). Така довіреність додаткового засвідчення не потребує.

Довіреність, засвідчена уповноваженим працівником банку, може містити право довірених осіб відкривати/розпоряджатися/закривати рахунки клієнта у цьому банку.

Під час здійснення операцій за рахунками фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, використовується зразок підпису власника рахунку / довіреної особи, зазначений у договорі банківського рахунку / довіреності або в іншому документі, визначеному внутрішніми положеннями банку.

Перевірити банк, з яким ви маєте намір співпрацювати, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити благонадійність банку, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Якими будуть наступні рішення влади? Замовте тестовий доступ до екосистеми LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів, що можуть вплинути на ваш бізнес.

Читайте також:

З 1 вересня діятимуть оновлені тарифи на касове обслуговування та інкасацію

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини