Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Велика Палата ВС роз'яснила, якими документами підтверджуються повноваження адвоката

Реклама

Суть справи: адвокат подав касаційну скаргу, в якій просив скасувати ухвалу апеляційного суду про повернення йому апеляційної скарги.

При прийнятті оспорюваного рішення апеляційний суд керувався тим, що на підтвердження своїх повноважень як представника ТОВ не додав до скарги оригінал ордера на надання правової допомоги та належним чином завіреної копії договору про надання такої допомоги, а також свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю.

Велика Палата ВС скасувала ухвалу апеляційного суду, а справу направила для продовження розгляду до того ж суду.

Відповідну постанову у справі № 320/5420/18 Велика Палата ВС прийняв 01.07.2020. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM, яку можна протестувати тут.

Закон "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" не містить вказівки на класифікаційну ознаку документів, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, зокрема, за стадіями їх створення, а саме: оригінал або копію, тому можна зробити висновок, що повноваження адвоката як представника сторони можуть бути підтверджені як оригіналом ордера або довіреністю (оригіналом) цієї сторони, що посвідчує такі повноваження, так і їх копією, засвідченою у визначеному законом порядку, зокрема, особою, яка має повноваження на засвідчення копії.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 20 Закону адвокат має право, зокрема, посвідчувати копії документів у справах, які він веде, крім випадків, якщо законом установлено інший обов'язковий спосіб посвідчення копій документів.

Велика Палата Верховного Суду відступила від правового висновку, висловленого Касаційним цивільним судом у складі ВС у справі № 202/5348/18, згідно з яким повноваження представника, яким є адвокат, мають бути підтверджені саме оригіналом ордера, виданого на ведення справи в суді, або довіреністю.

Читайте також:

Відомості з ЄРДР можна отримати на адвокатський запит: рішення ВП ВС

Виключно адвокати і прокурори можуть представляти держоргани в судах: ВС

Вбивство при проникненні в житло не перевищує межі необхідної оборони: ВС

Швидко готуйте власну позицію, щоб виграти в суді, та будьте в курсі всіх законодавчих новацій разом із LIGA360:АДВОКАТ. Отримайте доступ до повної бази НПА і коментованих кодексів. Зручний пошук та аналіз бази із 85 млн судових рішень. Можливість в один клік обирати рішення із правовими позиціями ВС й отримати подібні рішення у справі. Доступний розклад судових засідань, моніторинг справ і засідань за десятками параметрів. Замовляйте доступ зі знижкою 30%.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини