Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Робота небанківських фінансових установ: НБУ починає приймати звернення громадян

Реклама

Нацбанк з 1 липня 2020 року стає регулятором небанківських фінансових установ. Це означає, що як регулятор НБУ буде взаємодіяти не лише із надавачами небанківських фінпослуг, а й їхніми споживачами.

НБУ починає приймати та опрацьовувати звернення громадян стосовно роботи фінансових, страхових, лізингових, факторингових компаній, ломбардів та кредитних спілок, повідомляє регулятор.

Клієнтам фінансових установ у разі порушення їхніх прав насамперед варто звертатися з письмовою скаргою на ім'я керівника відповідної фінансової установи. Якщо фінустанова не реагує навіть після скарги, варто звертатися до Національного банку.

Найбезпечніші канали звернення до НБУ - електронна пошта та контакт-центр

У ситуації поширення коронавірусу найбезпечніше та найзручніше звертатися до Національного банку за допомогою дистанційних каналів:

- надішліть звернення на електронну пошту nbu@bank.gov.ua, використовуючи спеціальну форму. Найближчим часом з'явиться можливість подати звернення відразу на веб-сайті НБУ;

- зателефонуйте за номером 0 800 505 240, дзвінки безкоштовні. Якщо ви телефонуєте в неробочий час або всі оператори зайняті, залиште ваш номер телефону на автовідповідач, щоб фахівець Нацбанку міг з вами зв'язатися пізніше;

- надішліть лист разом із супроводжуючими документами на адресу: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9.

У зверненні до НБУ споживач має надавати ту ж інформацію, яку раніше вимагала Нацкомфінпослуг

У зверненні потрібно вказати прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання та електронну пошту. Необхідно розповісти суть порушеного питання, вашої пропозиції чи скарги, а також вказати, якої фінансової установи стосується звернення. Інформації має бути достатньо для обґрунтованого вирішення вашої справи.

Такі ж вимоги були і в попереднього регулятора небанківських фінансових установ.

Які звернення Нацбанк не розглядає?

НБУ не розглядає анонімні звернення без імені автора та зазначення місця його проживання. Питання, які є поза компетенцією регулятора, НБУ пересилає до відповідного державного органу та обов'язково повідомляє про це людину. Якщо громадянин не вказав достатньо інформації, регулятор повертає звернення та просить уточнити дані. Також не розглядається повторне звернення з того самого питання, якщо перше звернення було вирішене.

Відповідь на письмове звернення надається протягом 30 днів

Відповідь на стандартне звернення надається упродовж 30 днів. Водночас, якщо звернення не потребує додаткового вивчення та перевірки, відповідь надається впродовж 15 днів. В окремих складних випадках строк розгляду може бути продовжено до 45 днів. Але Нацбанк обов'язково повідомляє про це скаржника.

Більше дізнатися про правила звернень громадян до НБУ можна з Інструкції про організацію розгляду звернень громадян, проведення особистого прийому та забезпечення доступу до публічної інформації в Національному банку України.

Нагадаємо, Україна виконала зобов'язання прийняти Закон про "спліт" згідно з підписаним з МВФ наприкінці 2018 року меморандумом: Нацкомфінпослуг повинна передати свої повноваження новим регуляторам до 1 липня 2020 року.

Перевірка реєстраційних змін компаній 24/7 можлива навіть у період карантину. Тримайте у безпеці свій бізнес разом із системою перевірки та моніторингу бізнес-партнерів CONTR AGENT. Система забезпечує автоматичний моніторинг понад 6,5 млн компаній та ФОП України, оновлення всіх реєстраційних змін компанії та миттєве сповіщення про них. Скористайтеся перевагами тестового доступу системи зараз.

Читайте також:

З 1 липня в Україні запроваджуватиметься е-резидентство

З 1 липня керування транспортним засобом у стані будь-якого сп'яніння - кримінальний проступок

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини