Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні запустять новий Реєстр будівельної діяльності

Реклама

Уряд розпочав третій етап реформи галузі містобудування.

Відповідну постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» було прийнято на урядовому засіданні 1 липня, повідомляє Мінцифри.

Прийняття постанови має на меті створити умови для початку запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру, що об'єднає усіх учасників процесу будівництва та забезпечить його прозорість на всіх етапах: від отримання містобудівних умов та обмежень до введення об'єкта будівництва в експлуатацію.

Постанова визначила правові підстави для запуску Реєстру будівельної діяльності, що є головним компонентом Системи.

Загалом експериментальним проектом передбачено:

- Запуск нового Реєстру будівельної діяльності замість реєстру дозвільних документів ДАБІ у липні 2020 року. Новий реєстр буде більш захищеним від несанкціонованого доступу і матиме розподілену модель зберігання даних, орієнтовану на об'єкти будівництва.

- Внесення містобудівних умов та обмежень і будівельних паспортів до електронної системи з липня 2020 року в пілотному режимі. З вересня ведення містобудівних умов та обмежень та будівельних паспортів виключно з використанням реєстру стане обов'язковим для всіх суб'єктів Системи, кількість яких становить близько 62500.

- Доступ до всіх адміністративних послуг для об'єктів класу наслідків СС1 на порталі «Дія» з вересня 2020 року. Другий етап впровадження ЄДЕССБ забезпечить доступ до адміністративних послуг онлайн для об'єктів класу СС2 та СС3.

- Створення звітів про експертизу проектної документації.

- Ведення Мінрегіоном реєстрів атестованих осіб, експертних організацій, ліцензіатів, саморегулівних організацій.

- Підключення до електронної системи учасників будівництва з моменту подання заяви до Мінрегіону на період дії експерименту.

Проект постанови розробило Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством розвитку громад та територій України та Комітетом Верховної Ради з питань будівництва.

Нагадаємо, створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру передбачено Законом № 199-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва" (читайте про Закон детальніше).

Перевірити банк або забудовника, з якими ви маєте намір співпрацювати, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити благонадійність контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Якими будуть наступні рішення влади? Замовте тестовий доступ до екосистеми LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів, що можуть вплинути на ваш бізнес.

Читайте також:

Кабмін запускає нову будівельну інспекцію замість ДАБІ

Змінено Правила реєстрації місця проживання: що передбачено

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини