Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Об'єкти незавершеного будівництва без технічного оформлення не успадковуються: ВС

Реклама

Суть справи: позивачка просила визнати за нею право власності на 1/2 частину спадкового майна - житлового будинку, господарського комплексу (стайня, літня кухня, гараж, пивниця, криниця), огорожі (світлий метал), 1/2 частину земельних ділянок як обов'язкову частку після смерті її дочки.

Місцевий суд задовольнив позовні вимоги у повному обсязі.

Однак апеляційний суд частково змінив це рішення, вказавши, що наявність господарських приміщень, зокрема стайні, літньої кухні, гаража на поданих позивачем фототаблицях без належного їх технічного оформлення не може бути підставою для включення їх до складу майна спадкодавця та відповідно передаватись у спадщину.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із рішенням в апеляції.

Відповідну постанову у справі № 347/2273/17 ВС прийняв 09.06.2020. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Тестовий доступ в систему можна оформити тут.

За даними інвентаризаційної справи господарський комплекс (стайню, літню кухню, гараж) тільки запроектовано, але не введено до експлуатації.

Згідно зі ст. 1218 ЦК до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Якщо будівництво об'єкта нерухомого майна здійснювалося згідно із законом, то у разі смерті забудовника до завершення будівництва його права та обов'язки як забудовника входять до складу спадщини на підставі ст. 1216 ЦК.

Читайте також:

Верховний Суд роз'яснив, що є зловживанням правом власності

Витрати на правову допомогу не можуть бути стягнуті за позовною вимогою в іншому провадженні: ВС

Верховний Суд роз'яснив, коли адвокат не реєструється як самозайнята особа

ЛІГА:ЗАКОН розробила LIGA360:АДВОКАТ - комплексне рішення, що поєднує головні інструменти в єдиному робочому просторі для адвоката:

- Повна база НПА;

- Коментарі до кодексів;

- 85 млн судових рішень;

- подібні справи;

- Правові позиції Верховного Суду;

- 6,5 млн досьє компаній і ФОП.

Замовляйте доступ зі знижкою 30 %.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини