Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банк без попередження підвищує тариф за користування карткою: куди звертатися

Реклама

Національний банк роз'яснив, що робити, якщо банк без попередження підвищує тариф за користування карткою.

Базова послуга будь-якого банку - це відкрити своєму клієнту поточний рахунок, до якого, як правило, відкривається платіжна картка. Після цього можна переказувати кошти з картки на картку, купувати товари онлайн, за необхідності знімати готівку.

Однак банки можуть встановлювати комісії на зазначені вище операції. Тому, підписуючи договір, НБУ радить спочатку уважно ознайомитися з тарифами банків та обов'язково звертати увагу на порядок їх підвищення. Адже звернення громадян до Нацбанку свідчать, що у банків та їх клієнтів виникають спірні питання саме в цьому напрямі.

Банк обов'язково повинен попередити клієнтів про зміну тарифів за 30 днів

Для прикладу регулятор навів таку ситуацію: клієнт має рахунок у банку X, він задоволений сервісом та умовами обслуговування. Клієнт робить переказ коштів на картку мамі, яка живе в іншому місті, але з'ясовує, що комісія зросла вдвічі. Водночас він не отримував попередження від банку про зміну тарифів ні в месенджері, ні смс-інформуванням, ні телефоном. Відповідного повідомлення немає й на веб-сайті банку.

Згідно з Законом «Про платіжні системи та переказ грошей» банк повинен попереджувати своїх клієнтів про зміни тарифів щонайменше за 30 днів до дати запровадження нових тарифів. Інакше - фінансова установа порушує права своїх клієнтів. Банк може попередити клієнтів за допомогою будь-якого каналу зв'язку (повідомленням у месенджері, мобільному додатку, телефонним дзвінком тощо) або розмістити відповідну інформацію на власному веб-сайті.

Мало хто з клієнтів має звичку щодня моніторити новини свого банку на його веб-сайті. Тому регулятор рекомендує банкам повідомляти про зміну тарифів не лише на веб-сайті, а й у месенджерах, мобільних додатках чи по телефону. Таким чином фінансова установа продемонструє свою орієнтованість на клієнта і відповідно отримає навзаєм його лояльність.

Що робити, якщо банк змінив тарифи без попередження?

Спочатку потрібно надіслати письмову скаргу на ім'я керівництва банку та дочекатися офіційної відповіді.

Якщо звернення містить ознаки порушень прав споживачів, фахівці НБУ звертаються безпосередньо до банку, аби виправити ситуацію. Практика свідчить, що після звернень регулятора банки погоджуються відтермінувати підвищення тарифів та повернути списану комісію, якщо клієнти не були проінформовані за 30 днів до підвищення банком тарифів.

Перевірити банк, з яким ви маєте намір співпрацювати, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити благонадійність банку, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Якими будуть наступні рішення влади? Замовте тестовий доступ до екосистеми LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів, що можуть вплинути на ваш бізнес.

Ви можете замовити повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 за посиланням.

Читайте також:

Що робити, якщо банк порушив ваші права

Банки контролюватимуть грошові перекази по-новому

Що забороняє і що змінює Закон про банки

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини