Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Розширено повноваження Мін'юсту у сфері фінмоніторингу

Реклама

Розширено перелік осіб, відносно яких Мін'юст здійснює заходи щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму. Відповідні зміни затверджені постановою Кабміну № 463 від 10.06.2020, яка набула чинності 12 червня.

З повним текстом постанови зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Зміни внесено до Положення про Міністерство юстиції України.

Так, завданням Мін'юсту є протидія легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення щодо:

- адвокатських бюро, адвокатських об'єднань та адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально;

- нотаріусів;

- суб'єктів господарювання, що надають юридичні послуги;

- осіб, які надають послуги щодо створення, забезпечення діяльності або управління юридичними особами.

Мін'юст відповідно до покладених на нього завдань здійснює регулювання і нагляд за діяльністю цих суб'єктів первинного фінансового моніторингу шляхом проведення планових та позапланових перевірок, у тому числі безвиїзних.

Також Міністерство забезпечує надання методологічної, методичної та іншої допомоги таким суб'єктам у сфері фінансового моніторингу.

Крім того, Мін'юст проводить перевірку наявності професійної підготовки відповідальних працівників та організації професійної підготовки інших працівників суб'єктів первинного фінансового моніторингу, залучених до проведення первинного фінансового моніторингу.

При цьому, Міністерство інформує Держфінмоніторинг про дотримання суб'єктами первинного фінансового моніторингу вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, в тому числі про виявлені порушення та заходи, вжиті для їх усунення та/або недопущення у подальшій діяльності.

Читайте також:

Набули чинності правила фінмоніторингу: зміна параметрів контрольованих операцій і нові штрафи для юристів

Запитання-відповіді: як з 28 квітня правильно здійснювати платежі

Розкриття бенефіціарів по-новому

Адвокатів та нотаріусів штрафуватимуть за недотримання нових правил фінмоніторингу

Стежите за новинами вашої галузі? Спробуйте створити свій власний інфорпростір в екосистемі LIGA360. Власна стрічка новин і моніторинг з понад 1835 медіа, 20 телеканалів, 15 радіостанцій, 1 800 інтернет та друкованих ЗМІ. Обирайте, що читати саме вам! Спробувати LIGA360

Замовте безкоштовний повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини