Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДПС може нарахувати податок на нерухомість за три звітні податкові роки

Реклама

ДПС може визначити громадянину до сплати податок на нерухомість за попередні роки. Відповідне роз'яснення надали в ДПС у Чернівецькій області.

Ознайомлюватись із податковими змінами можна у модулі ІПС "ПОДАТКИ-2020". Замовити тестовий до ІПС можна за посиланням.

Обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об'єкта/об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснює контролюючий орган.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Податкові повідомлення-рішення про сплату сум обчисленого податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

У разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, встановлені пп. 266.7.2 ПКУ, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої ПКУ за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання.

Податкове зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених п. 102.1 ПКУ.

Відповідно до цього пункту, контролюючий орган має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов'язань.

Тобто ДПС має право визначити суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за три звітні податкові роки.

Читайте також:

Набули чинності важливі податкові зміни

Обов'язково ознайомтесь із цікавою аналітикою:

Все що потрібно знати про контрольовані іноземні компанії (КІК) відповідно до Закону України № 466-IX від 16 січня 2020 року

Закон №466 та правила КіК - чи насправді все так погано?

Хочете першими отримувати оповіщення про прийняття законів? Налаштуйте віджет «Smart-сигнали» в екосистемах LIGA360. Щоб отримати тестовий доступ - переходьте за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини