Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Важливі зміни щодо стягнення податкового боргу

Реклама

ЮРЛІГА писала, що Законом № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу (читайте про це детальніше).

Офіс великих платників податків ДПС звернув увагу на зміни податкового законодавства в частині примусового стягнення заборгованості, передбачені зазначеним Законом.

Основні зміни в механізмі стягнення податкового боргу (діють з 23 травня 2020 року):

- термін, протягом якого контролюючому органу надано право на стягнення коштів та продаж майна платника податків, настає через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) податкової вимоги, а не через 60, як було раніше;

- термін на самостійне проведення експертної оцінки зменшено до 1 місяця з дня прийняття рішення контролюючим органом, що прискорює процедуру для подальшої реалізації майна в рахунок погашення податкового боргу (раніше такий термін становив 2 місяці);

- заходи стосовно примусового стягнення заборгованості з частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об'єднань здійснюватимуться відповідно до ст. ст. 59 - 60 та глави 9 Податкового кодексу.

Звертаємо увагу, що перший в Україні чат-бот для фізосіб-підприємців 2 і 3 груп єдиного податку ReporTax розрахує та сплатить податки, повідомить про заборгованість, автоматично складатиме і подаватиме звітність просто в Telegram. Також бот нагадає підприємцям про терміни сплати податків і подання звітів. Відчуйте легкість у користуванні ReporTax!

Читайте також:

Документальні позапланові перевірки юросіб проводитимуть за новими підставами

Закон № 466 змінив підхід у визначенні останнього дня для сплати податків

Встановлено нові штрафи за неповідомлення нотаріусами податківців про укладення договорів оренди

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини