Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ФОПа оштрафували на 125 тис. грн за допуск до роботи родичів без трудового договору: суд підтримав

Реклама

Законодавство не передбачає можливості допуску особи до роботи на товариських чи родинних стосунках. Про це нагадали в Держпраці Кіровоградської області.

Зазначається, що третій апеляційний адміністративний суд визнав правомірною постанову Управління Держпраці у Кіровоградській області про накладення на фізичну особу-підприємця штрафу в розмірі 125 190 гривень за використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин.

Для побудови виграшної стратегії захисту клієнта в суді існують сучасні діджитал-сервіси, які допомагають полегшити роботу адвоката. Аналітична система аналізу судових рішень Verdictum надає доступ до 85 млн судових рішень та допомагає оперативно вивчити позицію конкретного судді та колег у схожих справах. Окрім цього система надає доступ до розкладу судових засідань і завантаженості суддів. Отримайте доступ до Verdictum, доки діє знижка 20% (знижка діє тільки у травні).

Суть справи: під час відвідування магазину у вересні 2019 року інспектор праці виявив, що торгівлю продуктами харчування в магазині, що належить ФОП, здійснювала його дружина, яка відмовилась надати будь-яке пояснення своїм діям. Сам підприємець повідомив, що його дружина з метою приготування їжі відчинила магазин і почала набирати продукти додому, не здійснюючи їх реалізацію. При цьому факт виконання роботи продавця був зафіксований інспектором праці засобами відеотехніки.

За результатами інспекційного відвідування відповідальною посадовою особою прийнято рішення про винесення постанови про накладення штрафу за використання неоформленої праці одного працівника.

ФОП звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Держпраці з проханням визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу.

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позову.

У постанові апеляційного суду зазначається, що чинне законодавство не передбачає можливості допуску особи до роботи на товариських (дружніх) чи родинних стосунках.

Статтею 54 Господарського кодексу передбачено, що на суб'єктів господарювання, які здійснюють некомерційну господарську діяльність поширюються загальні вимоги щодо регулювання господарської діяльності з урахуванням особливостей їх здійснення різними суб'єктами господарювання, які визначаються ГК та іншими законодавчими актами. У зв'язку з цим договір про надання послуг може укладатись для задоволення потреб суб'єкта господарювання, який здійснює некомерційну господарську діяльність, для задоволення його потреб, не пов'язаних зі своєю діяльністю на досягнення економічних, соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

Таким чином, у разі, якщо робота, виконувана особою на користь суб'єкта господарювання, збігається з видом його економічної діяльності або є роботою з обслуговування його діяльності, то робота такої особи повинна виконуватись на умовах трудового договору.

Захист інтересів клієнта в суді потребує глибинного аналізу законодавчого поля та правових прецедентів. Для полегшення діяльності адвоката ЛІГА:ЗАКОН розробила LIGA360: АДВОКАТ - комплексне рішення, яке об'єднує головні інструменти в єдиному робочому просторі для адвоката. Отримайте доступ до повної бази НПА зі зворотними посиланнями на пов'язані документи, 85 млн судових рішень із правовими позиціями Верховного Суду, інформації про 6,5 млн компаній і підприємців із відображенням бізнес-зв'язків.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини