Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банкрутство під час карантину: які законодавчі зміни заплановано

Реклама

13 травня на позачерговому засіданні ВР депутати прийняли в першому читанні за основу проект Закону № 3322 «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)». Усі законопроекти з пояснювальними записками до них можна знайти в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ до систем.

Законопроектом вносяться зміни до Кодексу з процедур банкрутства, які стосуються запровадження тимчасових механізмів на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів на запобігання поширенню COVID-19.

Що передбачає законопроект:

Прикінцеві та перехідні положення Кодексу з процедур банкрутства запропоновано доповнити новим пунктом, що містить такі норми:

1) збори та комітет кредиторів можуть проводитись дистанційно в режимі відеоконференції. Носій відеозапису відеоконференції є додатком до протоколу зборів і комітету кредиторів. Протокол зборів або комітету кредиторів підписується арбітражним керуючим одноосібно;

2) збори та комітет кредиторів можуть проводитись шляхом опитування. Арбітражний керуючий надсилає всім учасникам зборів кредиторів або членам комітету кредиторів боржника відповідний запит з проектом рішення із запропонованого питання. У такому запиті зазначаються адреса, на яку кредитори мають надіслати свою відповідь з прийнятим рішенням (за, проти чи утримався), і строк, протягом якого вони мають це зробити. Надсилання кредиторам запитів здійснюється на адреси електронної пошти, вказані кредиторами в заявах з вимогами до боржника, заявах по суті справи або заявах з процесуальних питань. Якщо в кредитора відсутня адреса електронної пошти, запит може надсилатись поштовим відправленням. Тоді строк проведення опитування повинен враховувати строки перебігу поштової кореспонденції. Кредитор надсилає прийняте ним рішення арбітражному керуючому протягом строку, вказаного в запиті. Рішення кредитора має бути безумовним. Відповіді, надіслані після закінчення встановленого строку, або такі, зміст яких не дає змоги встановити волевиявлення кредитора щодо порушеного арбітражним керуючим питання, не враховуються під час підрахунку результатів голосування з такого питання. Арбітражний керуючий зобов'язаний викласти прийняте рішення у формі протоколу, додати до нього копії відповідей усіх кредиторів, які взяли участь у голосуванні, та надіслати всім учасникам зборів кредиторів або членам комітету кредиторів в порядку, встановленому для надіслання запитів, протягом 10 днів з дати завершення строку на прийняття ним відповідей від кредиторів. Датою прийняття рішення вважається останній день строку, протягом якого учасники мали надіслати свої відповіді ініціатору письмового рішення;

3) арбітражний керуючий не несе відповідальності за невчинення дій, передбачених Кодексом, якщо їх вчинення не відповідає вимогам карантину, встановленого на запобігання поширенню COVID-19;

4) продовжуються строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність), звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та (або) другого повторного аукціону, виконання плану санації чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.

Також передбачено встановити, що тимчасово на період дії карантину, встановленого для запобігання поширенню COVID-19, та протягом 90 днів з дня його скасування не допускається відкриття провадження у справах про банкрутство боржників-юросіб за заявою кредиторів за вимогами до боржника, що виникли з 1 лютого 2020 року, та продовжується строк, визначений частиною шостою статті 34 Кодексу.

Також пропонується, щоб комітет кредиторів і забезпечений кредитор (щодо майна, яке є предметом забезпечення) мав право прийняти рішення про зупинення проведення аукціонів з продажу майна боржника. У разі прийняття комітетом кредиторів та (або) забезпеченим кредитором (щодо майна, яке є предметом забезпечення) такого рішення, арбітражному керуючому заборонено здійснювати оголошення про проведення аукціону протягом строку, вказаного в абз. 6 п. 1-2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу в редакції проекту.

Важливим аспектом є пропозиції щодо зупинення нарахування відсотків на зобов'язання боржника перед кредиторами, які реструктиризовані планом санації чи реструктуризації боргів боржника. Штрафні санкції за невиконання боржником таких зобов'язань не нараховуються. Прострочені зобов'язання, які передбачені планом санації чи реструктуризації боргів боржника, підлягають розстроченню на строк виконання плану санації чи реструктуризації боргів боржника.

Бізнес у період кризи. Миттєво дізнайтеся про початок банкрутства контрагента! Поставте на моніторинг бізнес-партнера у системі CONTR AGENT за назвою компанії, П. І. Б. директора/ФОП, кодом ЄДРПОУ компанії, ІПН ФОП та отримуйте сповіщення про будь-які зміни на електронну пошту або в особистому кабінеті. Замовити тестовий доступ на 72 години

Якими будуть наступні рішення влади? Замовте тестовий доступ до екосистеми LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів, що можуть вплинути на ваш бізнес.

Читайте також:

Адміністративна процедура: що це та як працюватиме

Держреєстрація: Мін'юст удосконалює механізми надання адмінпослуг

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини