Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нові правила погодження документації із землеустрою: що змінилось з 1 травня

Реклама

З травня вся документація із землеустрою погоджується територіальними органами Держгеокадастру за принципом екстериторіальності.

Відповідна урядова постанова № 208 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 р. № 580» набула чинності 1 травня.

Суть реформи: на відміну від погодження за місцем розташування земельної ділянки, принцип екстериторіальності за визначенням дозволяє дотриматися об'єктивності та неупередженості під час розгляду документації, вчасності її опрацювання, усунення контактів між розробниками та експертами, пояснили в Держгеокадастрі.

Передбачено, що документація на погодження подаватиметься лише в електронній формі та через особистий кабінет.

Висновок про розгляд документації із землеустрою надсилатиметься розробнику на електронну пошту, скріплюватиметься лише ЕЦП і міститиме QR-код.

У такий спосіб необхідність додаткових печаток, штампів, звернень до територіальних органів тощо зникає, а отже зникає і точка перетину замовника та чиновника.

Також постановою викладено в новій редакції форму Висновку про розгляд документації із землеустрою.

«Ми свідомо усуваємо зв'язок, навіть територіальний, між замовником послуги та чиновником, щоб у останніх не було спокуси «більш лояльно» ставитися до окремих проектів, або «завертати» проекти під надуманими причинами, вимагаючи винагороду», - пояснив Голова Держгеокадастру Денис Башлик.

Пан Башлик додав, що протягом чотирьох років, які функціонує екстериторіальний принцип погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, він зарекомендував себе як потужний антикорупційний запобіжник. Тож його розширення на інші види землевпорядної документації було логічним.

Захистити своє майно від дій чорних реєстраторів вже зараз допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Читайте також:

Українці матимуть доступ до геокадастрів

Конституційний Суд перевірить конституційність Закону про ринок землі

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини