Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Україна може виходити з карантину в декілька етапів вже з середини травня

Реклама

Карантинні заходи можуть бути послаблені в другій половині травня, за умови, що зараз кожен громадянин буде дотримуватися встановлених обмежень. Саме існуючі заходи стримують розповсюдження CОVID-19.

Про це заявив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Можу припустити і сподіватися, що країна почне повертатися до нормального життя в травні, а оговтається остаточно на цьому етапі, - до літа. Важко пророкувати хід епідемії, природа якої так мало вивчена, але ми в уряді сподіваємося, і все робимо для того, щоб перші кроки «перезапуску економіки» були б можливі в кінці квітня. В ряд етапів, послаблюючи карантин, спочатку для молоді, потім для старших в другій половині травня», - заявив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ розповів, які кроки будуть прийняті Урядом і Президентом для стабілізації економічної ситуації.

Пенсіонерам

«На цей момент уже вирішили - буде діяти система прямої фінансової допомоги. Пенсіонерам, що працюють та не працюють, буде виплачуватися додатково 1000 гривень тим, у кого сума нарахувань на місяць менше 5000 гривень, та додатково 500 гривень людям старше 80 років. Безробітним, таким, що втратили роботу, будуть прямі виплати допомоги по безробіттю через Центри зайнятості», - наголосив Міністр.

Безробітним

Пан Аваков зазначив, що виплати по безробіттю будуть здійснюватися із нововведеннями: «По-перше, виплати будуть нараховуватися відразу, з першого дня подачі заяви за спрощеною процедурою. По-друге, в зв'язку з карантином, заявку можна буде відправити онлайн, не виходячи з дому. З вами по телефону зв'яжуться і ви будете отримувати допомогу. Мінімальна, «гола» сума на зараз 650 гривень в місяць. Але реально з урахуванням страхового стажу та інших факторів реальна мінімальна виплата складе близько 1800 гривень в місяць. Максимум 8408 гривень в місяць».

Підприємцям

Очільник МВС також наголосив, що затверджено нову доступна кредитна програма допомоги держави - малому та середньому бізнесу.

«Називається вона «5-7-9». 5 %, 7 %, 9 % річних до 1,5 млн. грн, терміном до 5 років. Інтерес підприємців до програми - вже величезний - за кілька днів сума поданих від малого бізнесу заявок на кредити вже близько 10 млрд. грн. Такий державний крок допомоги може серйозно потримати невеликий бізнес, на якому багато тримається в країні. Державні банки - Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, а також приватні банки: Львів, Кредобанк, ПУМБ - уповноважені на оформлення. Поки Ви змушені бути на карантині, панове підприємці - думайте про швидке рестарт - подробиці тут: 5-7-9.gov.ua», - сказав Арсен Аваков.

Будьте на крок попереду кризових ситуацій. ЛІГА:ЗАКОН створила екосистему для управління ризиками для об'єднання всіх підрозділів команди в режимі карантину. Отримуйте актуальну інформацію про зміни в законодавстві, держреєстрах, про судові рішення та виграні тендери та залучайте до спільної роботи колег. Для клієнтів ЛІГА:ЗАКОН безкоштовний доступ. Дізнайтеся більше про LIGA360 за посиланням.

Читайте також:

Змінено карантинні обмеження

В Україні створили карту порушень самоізоляції

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини