Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Закон щодо адміністрування ЄСВ набрав чинності

Реклама

Сьогодні, 27 лютого 2020 року, набрав чинності Закон № 465-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві". Його було офіційно опубліковано в газеті "Голос України" 26 лютого 2020 року.

З повним текстом Закону можна ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Окремі його положення мають такий порядок набрання чинності:

- щодо направлення вимоги про сплату недоїмки з єдиного внеску - з 1 липня 2020 року;

- у частині регулювання рідин для електронних сигарет і ставок мита - з 1 січня 2021 року.

Змінами до Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", що набрали чинності, передбачено, що:

- банки під час відкриття рахунків зобов'язані отримувати відомості про платників єдиного внеску з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань для підтвердження їх взяття на облік у податковому органі як платників єдиного внеску;

- податковий орган, який розглядає скаргу платника єдиного внеску, зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його платнику єдиного внеску протягом 20 календарних днів з дня отримання скарги на адресу платника єдиного внеску поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. Керівник (його заступник або уповноважена особа) податкового органу може прийняти рішення про подовження строку розгляду скарги платника єдиного внеску понад встановлений строк, але не більше 60 календарних днів, та письмово повідомити про це платника єдиного внеску до закінчення 20-денного строку. Якщо вмотивоване рішення за скаргою платнику єдиного внеску не надсилається протягом 20-денного строку або протягом строку, подовженого за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) податкового органу, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника єдиного внеску з дня, наступного за останнім днем закінчення строків.

Зауважимо, що 27 лютого набувають чинності зміни до Закону про державну підтримку сільського господарства, зокрема, щодо внесення уточнення до формули розрахунку питомої ваги вартості реалізованих сільськогосподарських товарів, при досягненні якої у сільськогосподарського товаровиробника виникає право на отримання бюджетної дотації.

Також набрали чинності зміни до Закону "Про судовий збір" стосовно встановлення максимальної величини ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної або касаційної скарги на рішення суду. Детальніше про зміни до зазначеного Закону можна прочитати тут.

Обов'язково ознайомтесь:

Президент підписав Закон щодо адміністрування ЄСВ

Верховна Рада змінила Податковий кодекс

Підвищено вартість матеріальних активів, які не вважаються основними засобами

Забути про штрафи, сплачуючи і подаючи все вчасно, а також порахувати податки допоможе бот-бухгалтер ReporTах. Крім того, бот самостійно заповнить і відправить звіти до податкової. А про прийняття звіту повідомить на електронну пошту. Дізнайтеся більше тут.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини