Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Суд може звернути стягнення і на незареєстроване майно боржника: ВС

Реклама

Суть справи: державний виконавець звернувся до суду з поданням про звернення стягнення на нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку.

Він зазначив, що на примусовому виконанні перебуває виконавче провадження з примусового стягнення майна боржника (в тому числі - частини домоволодіння) в рахунок відшкодування підприємству матеріальних збитків.

Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, син боржника набув право власності на вказане домоволодіння на підставі договору дарування; разом із тим за позовом підприємства цей договір рішенням суду визнано недійсним.

Реєстрація права власності боржника на домоволодіння не відновлена, а судове рішення добровільно він не виконує.

Місцевий та апеляційний суди задовольнили позов державного виконавця. Такі рішення були мотивовані тим, що боржник є власником частини домоволодіння, разом із тим це право боржника не зареєстровано в установленому законом порядку, що перешкоджає виконанню судового рішення.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із таким висновком.

Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 50 Закону «Про виконавче провадження» у разі звернення стягнення на об'єкт нерухомого майна виконавець здійснює в установленому законом порядку заходи щодо з'ясування належності майна боржнику на праві власності, а також перевірки, чи перебуває це майно під арештом.

У разі якщо право власності на нерухоме майно боржника не зареєстровано в установленому законом порядку, виконавець звертається до суду із заявою про вирішення питання про звернення стягнення на таке майно.

Відповідну постанову по справі № 676/1314/19 ВС прийняв 10.02.2020. Ознайомлюйтесь з її повним текстом в системі аналізу судових рішень VERDICTUM, отримавши тестовий доступ за посиланням.

Вам також може бути цікаво:

Коли настає кримінальна відповідальність за невиконання судового рішення

Службове авто не підлягає обов'язковому технічному огляду

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини