Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

З 1 травня з'явиться в обігу нова акцизна марка для алкогольних напоїв

Реклама

В Україні запущено проект електронної акцизної марки.

Уряд затвердив зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Нова система передбачає низку особливостей, які запроваджуватимуться поетапно.

Паперові акцизні марки видозміняться: на них буде додано 2 елементи (QR-код і штрих-код).

Для одержання акцизних марок, перевірки сплати акцизу та звітування виробник використовуватиме Електронний кабінет платника податків. Таким чином паперових заявок на отримання марок з часом не буде.

Система "Електронна акцизна марка" будуватиметься за компонентним (модульним) принципом, що передбачає певний початковий функціонал, який далі може бути розширений, наприклад, для погашення акцизної марки під час її продажу з використанням РРО.

Як зауважила Міністерка фінансів Оксана Маркарова, паралельно із запровадженням електронної акцизної марки для алкогольних виробів і можливістю для населення перевіряти акцизну марку на легальність за допомогою відкритої бази даних Мінфін разом із профільним комітетом ВР якнайшвидше опрацює законодавчі ініціативи щодо повноцінного запровадження трек-енд-трейс та продовжить скоординовану з Податковою службою, Податковою міліцією, Митною службою, СБУ і НПУ боротьбу з ухиляннями від сплати податку.

Використання системи "Електронна акцизна марка" дасть змогу посилити боротьбу із незаконним обігом підакцизних товарів шляхом відстеження руху алкогольних напоїв за допомогою співставлення інформації із бази даних ДПС про видані марки та зчитані реєстраторами розрахункових операцій.

У подальшому передбачено залучення громадськості до контролю за обігом алкогольних напоїв через сканування QR-коду мобільним телефоном.

Вже з 1 квітня 2020 року забезпечується можливість замовлення нового зразка марки через електронний кабінет та з 1 травня 2020-го вводиться в обіг новий зразок марки акцизного податку для алкогольних напоїв.

У Мінфіні зауважують, що нині в тестовому режимі вже працює сервіс перевірки акцизних марок. Марку можна перевірити в "ручному" режимі шляхом введення її реквізитів у Електронному кабінеті платника податків у сервісі "Пошук акцизної марки", створеному ДПС. Цей сервіс надає можливість здійснювати громадський контроль за обігом підакцизних товарів.

З 14 лютого стартує розробка відкритого API, що дасть змогу стороннім розробникам створювати власні програмні засоби для сканування акцизних марок.

Перевірити виробника підакцизної продукції можна в зручному сервісі CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ.

Попереджатиме підприємців про їхні борги з ЄСВ та єдиного податку бот-бухгалтер ReporTах. Щоразу після сплати податків бот показуватиме дані про розрахунки з бюджетом. Таку інформацію бот надаватиме автоматично без додаткового запиту.

Пропонуємо вам ознайомитися з розкладом заходів Академії ЛІГА:ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини