Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Правоохоронцям розкриють банківську таємницю без рішення суду

Реклама

Нацбанк привів порядок розкриття банківської таємниці у відповідність до норм Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів".

Цим Законом було внесено зміни до статті 62 Закону "Про банки і банківську діяльність", що передбачають спрощення порядку розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю.

Державні органи, визначені в п. п. 3, 3-1 та 3-2 ч. 1 ст. 62 Закону "Про банки і банківську діяльність" (органи прокуратури, Служби безпеки, Державного бюро розслідувань, Нацполіції, Національного антикорупційного бюро, Антимонопольного комітету), зможуть отримати на письмовий запит без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, включаючи інформацію про контрагентів, навіть якщо їх рахунки відкриті в інших банках.

З цією метою Нацбанк упорядкував норми Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці відповідно до законодавства.

Відповідні зміни затверджено постановою Нацбанку від 31 січня 2020 року № 13. Постанова набрала чинності сьогодні, 4 лютого, крім окремої норми (викладення додатка до Правил у новій редакції), що набирає чинності з 1 квітня 2020 року.

Перевірити банк, з яким ви маєте намір співпрацювати, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити благонадійність банку, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Звертаємо увагу, що перший в Україні чат-бот для фізосіб-підприємців 2 і 3 груп єдиного податку ReporTax розрахує та сплатить податки, повідомить про заборгованість, автоматично складатиме і подаватиме звітність просто в Telegram. Також бот нагадає підприємцям про терміни сплати податків і подання звітів. Відчуйте легкість у користуванні ReporTax!

Важливо також не пропустити:

З 19 січня банки зобов'язані розкривати повну вартість споживчого кредиту

Нові правила обміну валют: без підпису і печатки

Нацбанк знизив з 31 січня облікову ставку до 11 %

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини