Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Правила представництва в суді: зміни і практика

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/192077_nabuv-chinnost-zakon-pro-samopredstavnitstvo-yurosb-u-sudakh

1. Діє Закон про самопредставництво юросіб у судах

З 29 грудня діють зміни до процесуальних кодексів, згідно з якими юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/192327_do-skasuvannya-advokatsko-monopol-odin-krok

2. Адвокатську монополію планують скасувати на наступній сесії ВР

Разом з тим, досі є чинною норма Конституції щодо представництва в судах виключно адвокатами. Лише 14 січня Верховна Рада попередньо схвалила законопроект № 1013 про скасування норми щодо адвокатської монополії в Конституції. Виключно адвокат здійснюватиме захист особи від кримінального обвинувачення.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/192371_chim-pdtverditi-povnovazhennya-na-predstavnitstvo-yurosobi-v-sud

3. Велика Палата висловилась, як підтвердити право на представництво юридичних осіб у суді

У постанові від 4 грудня 2019 року у справі № 826/5500/18 (К/9901/66600/18)  зазначено, що адміністративний суд не може вимагати від представника юридичної особи засвідчити копію довіреності на представництво нотаріусом або ж безпосередньо керівником юридичної особи, що видав довіреність. Представник юрособи на підтвердження своїх повноважень має надати самостійно засвідчену копію довіреності, виданої на нього. Довіреність (у цьому випадку від Міністра) має підтверджувати повноваження особи як представника на подання скарги, зокрема й на засвідчення копії довіреності власним підписом.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/192526_khto-mozhe-buti-predstavnikom-v-sud-u-maloznachnikh-spravakh

4. Представництво в малозначних справах

 Касаційний цивільний суд у постанові від 15 січня 2020 року у справі № 761/35015/17 роз'яснив, що у малозначних справах суди мають  приймати скарги від представників, які не є адвокатами, оскільки процесуальну дієздатність має, зокрема, фізична особа, яка досягла повноліття. Зазначимо, що 15 січня прийнято Закон, яким розширено перелік малозначних справ (докладніше).

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/187402_v-order-pro-nadannya-pravovo-dopomogi-ma-buti-zaznachena-nazva-sudu---velika-palata

5. Вимоги до посвідчення повноважень адвоката в суді

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 5 червня 2019 року у справі № 9901/847/18  вказала, що в ордері має бути зазначена конкретна назва суду, в якому адвокат надає правову допомогу. Проте восьмеро суддів Великої Палати виклали окрему думку щодо правил заповнення ордеру на надання правової допомоги, оскільки вважають, що в ордері достатньо вказати "орган державної влади".

Марина Ясинська, головна редакторка ЮРЛІГИ

Актуальну практику з застосування судами всіх інстанцій положень законодавства про представництво можна відстежувати у системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Оцінити всі переваги сервісу можна, скориставшись тестовим доступом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини