Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 1 січня змінено умови оплати праці працівників держорганів

Реклама

Кабмін затвердив умови оплати праці працівників державних органів, на яких не поширюється дія Закону "Про державну службу".

Відповідна постанова № 1112 від 24 грудня набрала чинності 26 грудня 2019 року і застосовується з 1 січня 2020 року.

Йдеться про працівників патронатних служб у держорганах і працівників держорганів, які виконують функції з обслуговування.

Умови оплати праці працівників патронатних служб у держорганах

Керівник Апарату Верховної Ради, Керівник Офісу Президента, Державний секретар Кабінету Міністрів, державний секретар міністерства, керівник державного органу або заступник керівника, на якого покладено функції керівника апарату, за пропозицією посадової особи, при якій утворено патронатну службу, або голови депутатської фракції (депутатської групи) у Верховній Раді у межах затвердженого фонду оплати праці відповідного державного органу:

- установлює:

конкретні розміри посадових окладів - відповідно до схем посадових окладів (у коефіцієнтах);

надбавку за інтенсивність праці;

надбавку за виконання особливо важливої роботи - до 100 % посадового окладу.

У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни надбавка скасовується або її розмір зменшується;

- преміює працівників патронатної служби відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи у межах фонду преміювання відповідного державного органу. Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників патронатних служб визначаються у положенні про преміювання, що діє у відповідному державному органі;

- надає матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника патронатної служби.

Працівникам патронатної служби виплачується надбавка у відсотках до посадового окладу за вислугу років у держорганах у таких розмірах: понад 3 роки - 10 %, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - 30, понад 25 років - 40 % посадового окладу.

При цьому до стажу для встановлення надбавки за вислугу років включаються раніше набутий стаж державної служби, в тому числі з урахуванням періодів роботи, передбачених ч. 2 ст. 46 Закону "Про державну службу" (це, зокрема, час перебування на посадах суддів і прокурорів; період, коли державний службовець не працював з поважних причин, але залишався у трудових відносинах з держорганом). Працівникам, у яких протягом календарного місяця виникло право на підвищення надбавки за вислугу років, розмір надбавки змінюється з дня набуття права на підвищення.

Також працівникам патронатної служби виплачується матеріальна допомога для оздоровлення під час надання щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника патронатної служби.

Для кожної із посад зазначеної категорії працівників встановлено коефіцієнт визначення посадового окладу у співвідношенні до двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Схеми посадових окладів працівників патронатних служб наведено в додатках 1 - 6 до Умов; ознайомитися с ними можна, замовивши тестовий доступ до ІПС ЛІГА:ЗАКОН.

СХЕМА
посадових окладів працівників патронатних служб у системі правосуддя (у коефіцієнтах)

Найменування посади

Коефіцієнт визначення посадового окладу у співвідношенні до двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року

Вища рада правосуддя, Конституційний Суд, Верховний Суд (Верховний Суд України), вищі спеціалізовані суди, Офіс Генерального прокурора, Вища кваліфікаційна комісія суддів, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, ДСА

апеляційні суди, окружні адміністративні, господарські суди

місцеві загальні суди

Керівник патронатної служби

4,26

Заступник керівника патронатної служби

3,83

Прес-секретар, референт

2,24

1,36

1,14

Радник: голови, заступника голови, Генерального прокурора, першого заступника та заступників Генерального прокурора; керівник служби інспекторів, інспектор, науковий консультант, науковий радник

3,73

Помічник: голови суду, заступника голови суду, секретаря судової палати, секретаря пленуму, судді

3,73

2,87

2,36

Примітки. 1. Посадові оклади працівників патронатних служб у системі правосуддя визначаються шляхом множення двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний коефіцієнт. Коли посадовий оклад визначено у гривнях з копійками, цифри до 0,5 відкидаються, від 0,5 і вище заокруглюються до однієї гривні.

2. Посадові оклади працівників патронатних служб Конституційного Суду встановлюються у коефіцієнтах, передбачених цією схемою для відповідних працівників патронатних служб Верховного Суду, з коефіцієнтом 1,25.

3. Посадові оклади працівників патронатних служб Офісу Генерального прокурора визначаються відповідно до схеми з коефіцієнтом 1,25.

Умови оплати праці працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування

Керівники державної служби в державному органі та керівники Управління адміністративних будинків Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів, Управління адміністративними будинками Державного управління справами, Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради

1) установлюють:

- розміри посадових окладів працівників держорганів, які виконують функції з обслуговування, та управлінь відповідно до схеми посадових окладів;

- надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи - до 50 % посадового окладу з урахуванням надбавки за вислугу років у держорганах;

- доплату за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього працівника (крім обов'язків керівника та заступників керівника самостійного структурного підрозділу) у розмірі до 50 % посадового окладу тимчасово відсутнього працівника.

Ця доплата не встановлюється керівникам управлінь, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів управлінь і їх заступникам.

У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни зазначені надбавка та доплата скасовуються або їх розмір зменшується;

2) преміюють працівників відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи у межах фонду преміювання відповідного державного органу.

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання, що діє у відповідному державному органі, управлінні;

3) надають матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної зарплати працівника.

Працівникам під час надання щорічної відпустки надається матеріальна допомога для оздоровлення у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

Працівникам виплачується надбавка у відсотках до посадового окладу за вислугу років у державних органах, управліннях у таких розмірах: понад 3 роки - 10 %, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - 30, понад 25 років - 40 % посадового окладу.

Ознайомитися із схемою посадових окладів зазначеної категорії працівників можна, замовивши тестовий доступ до ІПС ЛІГА:ЗАКОН.

ЮРЛІГА зібрала для вас найважливіше, що треба знати про перезавантаження держслужби.

Всі нормативно-правові акти, що стосуються держслужби, можна знайти в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини