Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набув чинності Закон про самопредставництво юросіб у судах

Реклама

29 грудня набув чинності Закон № 390-IX щодо розширення можливостей самопредставництва в суді органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення.

Згідно зі змінами, внесених до процесуальних кодексів, юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Держава, Автономна Республіка Крим, територіальна громада беруть участь у справі через відповідний орган державної влади, орган влади АР Крим, орган місцевого самоврядування відповідно до його компетенції, від імені якого діє його керівник, інша уповноважена особа відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування), або через представника.

Таким чином, впроваджувана монополія адвокатури на представництво в судах, не відбулась. Нагадаємо, з 1 січня 2020 року виключно адвокати та прокурори мали представляти інтереси органів державної влади та місцевого самоврядування в судах. Про те, як все планувалось, читайте тут.

Наразі юросіб в судах можуть представляти наймані працівники: інхауси та юрисконсульти.

Для всіх, хто працює з судовими справами, ЛІГА:ЗАКОН має новорічну пропозицію. За вигідною ціною можна придбати комплекс рішень "Адвокат", який дозволяє оперативно знаходити актуальну судову практику, переглядати розклад судових засідань та завантаженість суддів, відслідковувати інформацію про контрагентів (фігурантів справ) та ставити їх на моніторинг. Замовити комплексне рішення можна за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини