Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Електронні сигарети можуть заборонити палити в громадських місцях

Реклама

24 грудня Кабмін схвалив законопроект щодо адаптації законодавства до вимог Директиви 2014/40/ЄС Європейського Парламенту (щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну).

Він розроблений у рамках реалізації Рамкової конвенції боротьби проти тютюну. Законопроект значно посилить боротьбу з курінням, заповнить прогалини в українському законодавстві, встановить вимоги до обігу електронних сигарет та новітніх тютюнових виробів в Україні.

Смакові добавки в сигаретах

МОЗ пропонує заборонити всі смакові добавки, які роблять сигарети «смачними» та заохочують неповнолітніх та молодих людей до куріння.

До заборонених речовин входять:

- додатки, що мають властивості робити дим кольоровим;

- смако-ароматичні додатки у будь-яких компонентах, таких як фільтри, папір, пакування, капсули, або мають будь-які технічні характеристики, що дозволяють змінювати запах чи смак або інтенсивність диму;

- кофеїн, таурин чи інші домішки, які можуть асоціюватись з бадьорістю.

Вітаміни, які помилково можуть спровокувати думки щодо користі сигарет, і смакові домішки у сигаретах будуть заборонені.

Нові правила маркування

Запроваджується нове маркування для тютюнових виробів: графічні попередження про шкоду куріння будуть змінені на європейські та займатимуть значно більшу частину упаковки сигарет - 65 %. Здійснюватиметься постійна щорічна ротація медичних графічних попереджень.

Правила до попередження про небезпеку для здоров'я запроваджуються для всіх видів тютюнових виробів, електронних сигарет і заправних контейнерів (30 % від загальної площі).

Реклама тютюнових виробів більше не використовуватиме можливі позитивні асоціації тютюну з бадьорістю, здоров'ям, силою чи молодістю. Під забороною реклама чи натяки на меншу шкідливість, інакший смак або добавки, які зменшують негативний вплив на довкілля.

Проект Закону також передбачає заборону вироблення «міцних» сигарет - це сигарети, в яких показники вмісту нікотину, смоли та монооксиду вуглецю в диму однієї сигарети перевищують: нікотину - 1,0 мг, смоли - 10 мг, монооксиду вуглецю - 10 мг.

Оновлена термінологія для кращого контролю

Розширюється перелік тютюнових виробів, що дозволяє контролювати їх розповсюдження, рекламу та пакування. Серед переліку є такі види: жувальний, нюхальний, тютюн для самокруток, люльок, для кальяну та для перорального вживання.

Також законопроект пропонує запровадити визначення трав'яного виробу для куріння - це виріб на основі рослин, трав або фруктів, що не містить тютюну та який можна споживати через процес згоряння.

Проект також передбачає визначення новітніх тютюнових виробів (наприклад, т. зв. тютюнових виробів для електричного нагрівання) - нових девайсів, які набули значної популярності на українському ринку. Це тютюновий виріб, який не входить до таких визначень, як: сигарети, тютюн для самокрутки, тютюн для люльки, тютюн для кальяну, сигари, сигарили, жувальний тютюн, нюхальний тютюн та тютюн для перорального вживання.

Е-сигарети

Вперше в Україні пропонується врегулювати поняття «електронна сигарета».

У документі дається визначення для е-сигарет відповідно до правил в ЄС: це виріб, який можна використати для споживання пари, яка містить нікотин, через мундштук, або будь-який компонент цього виробу, у тому числі картридж, резервуар і пристрій без картриджа чи резервуара.

Також пропонується заборонити паління електронних сигарет і новітніх тютюнових виробів у громадських місцях

Вищий рівень підзвітності корпорацій

Запропоновано, щоб щороку вони подавали до МОЗ інформацію про: а) перелік усіх інгредієнтів та їх кількості, використовуваних у виробництві тютюнових виробів, в порядку зменшення маси кожного інгредієнта, що входить до складу тютюнових виробів; б) рівні викидів смоли, нікотину, монооксиду вуглецю в димі сигарет; в) інформацію про інші викиди та їх граничні рівні. МОЗ буде зобов'язаний оприлюднювати цю інформацію для громадськості.

Перевірити виробника традиційних і новітніх тютюнових виробів можна в зручному сервісі CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Сервіс можна протестувати за посиланням.

Тільки до 28 грудня діють новорічні знижки до -40 % на рішення для ефективного ведення бізнесу в новому році. Скористайтеся акційною пропозицією, перейшовши за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини